Akıllı telefon kullanıcıları en çok restoran ve kafe kategorilerinde arama yaptı

Yellow Medya, altı büyükşehir ve altı tatil yöresine yönelik olarak hazırlanan mobil uygulama Şehir Rehberi’nde gerçekleştirilen arama sonuçlarını açıkladı. 

Sonuçlara göre, kullanıcılar, bulundukları bölgedeki mekanları keşfetmelerini ve ihtiyaç duydukları noktalara kolayca erişmelerini sağlayan uygulamada en çok yeme içme ve eğlence kategorilerinde arama yaptılar.

iPhone, Android, Nokia ya da Windows Phone, her akıllı telefonda mutlaka bulunması gereken, kullanıcıların bulundukları bölgedeki mekanları keşfetmelerini ve ihtiyaç duydukları noktalara kolayca erişmelerini sağlayan ücretsiz uygulama Şehir Rehberi, yaklaşık 40 bin kullanıcıya ulaştı. Uygulamayı kullananların yaptıkları arama sonuçlarını gösteren verilere göre, en çok aranan mekanlarda ilk üç sırayı yeme içme ve eğlence kategorileri paylaştı.

Yellow Medya tarafından sunulan, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya gibi büyükşehirlerin yanı sıra Alanya, Bodrum, Çeşme, Fethiye, Kapadokya ve Kuzey Ege gibi tatil yörelerini kapsayan uygulamada, bugüne kadar en çok arama yapılan kategori ‘Restoranlar’ oldu. İkinci sırada ‘Gece Kulüpleri – Disko ve Barlar’ kategorisi, üçüncü sırada ise ‘Kafeler ve Kahve Dükkanları’ kategorisi yer aldı.

İlk üç sırayı ise oteller, AVM’ler, fast food, tarihi yerler, akaryakıt istasyonları, spor salonları ve pansiyonlar izledi. Büyükşehirlerden farklı olarak, Çeşme, Fethiye, Kapadokya ve Kuzey Ege bölgelerine yönelik hazırlanan Şehir Rehberi uygulamalarında ise en çok aramanın yapıldığı ilk kategori ‘Oteller’ oldu. Alanya’da ise ‘Oteller’ kategorisi ‘Restoranlar’ın ardından ikinci sırada yer aldı.

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN UYGULAMA

Altı büyük şehri ve altı tatil yöresini keşfetmek ya da ihtiyaç duyulan noktalara kolayca erişmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran Şehir Rehberi sayesinde, kullanıcılar herhangi bir bölgede aradıkları restoran, otel, hastane, eczane, banka, konsolosluk, ATM ve müze gibi on binlerce noktanın tüm detaylı bilgilerine tek dokunuşla kolayca ulaşabiliyorlar.

Şehir Rehberi, iPhone için App Store’dan, Samsung ve HTC gibi Android işletim sistemi kullanan cihazlar için Google Play Store’dan, Nokia cihazlar için Ovi Store’dan ve Windows Phone cihazlar için Marketplace’den ücretsiz indirilebiliyor.

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir