Artık Turkish Coffee Lady lisans hakkı alınabilecek

2009 yılından beri zengin Türk mutfak kültürünü dünyaya tanıtmayı misyon edinen Turkish Coffee Lady, şimdi de ABD genelinde isim hakkı vermeye başlıyor. Amerika’da Turkish Coffee Lady olarak tanınan markanın kurucusu Gizem Şalcıgil White, isim hakkı satışlarının depremden etkilenen ailelere de katkı sağlayacağını açıkladı. Lisans hakkı için ilk kadın girişimcilere öncelik verileceğini belirtti.Turkish Coffee Lady, 2009 yılından bu yana, Türk kahvesi ve mutfağı kültürünün ABD çapında tanınması için büyük adımlar atmış ve uluslararası ödüller kazanmış bir oluşum. Virginia eyaletinin “Küçük İşletmeleri Destekleme Kurumu” tarafından “2022 yılının “Başarı Hikayesi” olarak duyurulan Turkish Coffee Lady, ABD’nin her bir köşesine kahve ve kültür evleri açmaya hazırlanıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden bir çok şube teklifi alan Turkish Coffee Lady, ilk olarak Amerika pazarında büyümeyi ve ülkenin başlıca eyaletlerinde şubeler ve temsilcilikler açmayı hedefliyor. Özel yapım kahve pazarının hızla büyüdüğü ABD’de ve Avrupa’daki kültürel tanıtımlar ise hız kesmeden devam edecek.

İlk kadın girişimcilere öncelik verecek

Dünyanın ilk kahve pişirme metodu olan Türk kahvesinin ve zengin Türk mutfağının Amerika’da markalaşması için bir dayanışma ekonomisi kuracaklarını belirten White, Turkish Coffee Lady’nin lisans hakkı için ilk kadın girişimcilere öncelik verecek.

Anlaşma çerçevesinde Turkish Coffee Lady bayilerine operasyon yönetimi, personel yönetimi, konsept tasarım, pazarlama stratejileri, PR, sosyal medya ve basınla ilişkiler konularında danışmanlık hizmeti de sunuluyor. Türkiye’den yatırımcı vizesi ile başvuru yapacak kişiler için ayrıca vize danışmanlığı konusunda da destek verilecek. Tüm bunların yanı sıra ülkemizi acıya boğan deprem felaketinde yaraların sarılmasına bir katkı da Turkish Coffee Lady ailesinden gelecek. Her bir satıştan elde edilen tutarın belli bir yüzdesi depremden etkilenen kadınların ve çocukların yararına bağışlanacak.

#TurkishCoffeeLady #gizemşalcıgilwhite #turkishlady #lisanshakkı #amerika #deprem #kadın #turkishcoffee #türkkahvesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir