Avustralya Hükümeti Çalışma ve Tatil Programı için 150 Aday Arıyor

Avustralya hükümeti 2012 yılında Avustralya’da 1 sene çalışacak ve tatil yapacak adayları başvuruya bekliyor.Teorem Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı CEO’su Barış Gümüşlü, bu sene içinde Avustralya hükümetinin Türkiye’ye özellikle üniversite öğrencisi ve mezunlarına hitap eden çalışma ve tatil programları için toplam 150 adaylık kontenjan ayırdıklarını söyledi. Gümüşlü,  kısa sürede dolacak olan bu kontenjanı kaçırmamak için acele edilmesini tavsiye etti.

 

Programın içeriği aşağıdaki gibi özetlendi:

Avustralya Çalışma ve Tatil Programı

Avustralya’da Türk öğrenciler için kaçırılmaz bir fırsat sunan Work & Holiday Programı, ülkede 12 aya kadar hem çalışıp hem de tatil yapma imkanını sunmaktadır. Program yurt dışında iş deneyimi edinmek, tatil yapmak ve dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için caziptir. 12 aylık sürecin maximum 4 ayı dil eğitimi alma imkanı sağlamaktadır. Kişi maximum 6 ayını çalışarak geçirebiliyor.

Çalışma ve tatil programına kimler katılabilir ?

  • Türkiye’ de üniversite öğrencisi ( açık öğretim dahil ) veya mezunları
  • Çalışma ve tatil vizesi için 18 ile 30 yaş arasında olan
  • Orta düzey ve üzerinde İngilizce bilgisine sahip her aday bu programa Teorem Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı vasıtası ile başvuru yapabilir.

Work and Holiday Programının avantajları nelerdir ?

  • Bu program size Avustralya’da 12 aya kadar kalma olanağı sağlar.
  • Hem tatil yapıp hem de cep harçlığınızı çıkarabilirsiniz.
  • Bu vize ile 6 aya kadara çalışabilir, 4 aya kadar eğitim alabilirsiniz.
  • Çok girişli olan bu vize türü size programın belli bir süresinde Avustralya’da kalma, belli bir süresinde de ülkenize dönüp sıvavlarınıza girip tekrar dönme imkanı sunmaktadır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir