Aylin Güneşli, Şişli BTK Başkanlığına yeniden aday

Aylin Güneşli, İstanbul Şişli Bölge Temsil Kurulu Başkanlığına gelecek dönem için de aday olduğunu açıkladı.

Şişli BTK Başkanı Aylin Güneşli, 26 Ekim 2022 Çarşamba günü TÜRSAB Genel Merkezi’nde 10:00 – 16:00 saatleri arası gerçekleşecek olan seçim öncesinde şu mesajları verdi:

“Sevgili Meslektaşlarım, Değerli Dostlarım,

Pandemi sonrası dünyada derinleşen ekonomik krize koşut olarak seyahat acentelerinin karşılaştıkları sorunlar da farklılaşmıştır. Her turizm etkinliğinin kendine özgü problemleri belirginleşmiştir. Acentelerin sorunlarını yine ve bizzat acenteler ve acenteciler çözebilir.

Görev yaptığımız iki dönem boyunca, Şişli BTK olarak TÜRSAB Genel Merkezimiz ile siz değerli acenteci dostlarımızın iletişiminin güçlendirilmesi ve bu vesile ile Birliğimizin faaliyetlerinin en etkin bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak bölge temsil kurularının kuruluş amacı çerçevesinde ana görevimiz olmuştur. Çünkü güçlü TÜRSAB güçlü acente demektir ve TÜRSAB’ın gücü de tabanından yani bizlerden kaynaklanmaktadır.

Bu görevimizin yanı sıra ve doğal olarak diğer bir fonksiyonumuz da aynı bölgede yer alan değerli acentelerimizin taleplerini, sektörümüz ile ilgili her türlü sorun, eleştiri, çözüm önerilerini, dilek ve görüşlerini  merkezimize iletmektir. TÜRSAB’ın çeşitli kademelerinde  görev yapmış deneyimli ekibimiz bu işlevi yerine getirmemizi sağlamış ve yeni dönem için bir referans teşkil etmiştir.

2 seneyi bulan “pandemi” döneminde hepimizin çekmiş olduğu sıkıntıları aşmak için çalışmalarımız sanal toplantı ve görüşmeler aracılığı ile sürdürülmüş, bu döneme özgü sorunlar zamanında merkeze aktarılmış ve çözümlerin oluşturulmasına da öncülük edilmiştir. Özellikle “Home Office” ve aynı çatı altında birden fazla acentenin faaliyet gösterebilmesi konularında yoğun çaba ve çalışmalarımız olumlu sonuçların alınmasında etkili olmuştur.

Bölgemizdeki turizm faaliyetlerinin artması, bölge acentelerimizin iş hacminin arttırılması ve yeni ürünler geliştirilmesi, acentelerimizin bir birleri ile tanışarak iş birlikleri oluşturmaları amacıyla Arkeoloji Müzesi ve Galataport ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Sektör paydaşlarından; İl Kültür ve Turizm Müdür ve Müdür Yardımcımız ile kaçak acentecilik faaliyetlerinin engellenmesini; TÜROB ve Old City Otelciler Platformu Başkanları ve yönetim kurulları ile pandemi ödemindeki iptallerden kaynaklı iade konularını, araç trafiğinden arındırılmış bölgelerdeki turistik ulaşım sıkıntılarını; TUREB ve İRO Başkan’ları ile nadir diller deki rehber eksikliğini ve çözüm yollarını görüştük.

En önem verdiğimiz konulardan biri;  yönetim kurulumuzda bölgemizin her segmentinden hem tecrübeli hem genç, yeni neslin temsilcilerinin olmasıdır. Turizmin değişen değer ve trendlerini yakından takip ederek ve sizleri bu zorlu dönemde de bir araya getirerek etkin bilgi akışını sağlamaya çalıştık.

Ben de bu kapsamda sizlerle, sektöre yurt içi ve yurt dışında 34 yılını vermiş, Şubat 2011 yılından beri aynı bölgede seyahat acenteciliği yapan, TÜRSAB içinde birçok görevler üstlenmiş bir meslektaşınız olarak tekrar “Sizlerin Sesi Olmak İçin” Şişli ve Kağıthane bölgesini kapsayan “İstanbul Şişli Bölge Temsil Kurulu” Başkanlığına gelecek dönem için de ekibimle aday olduğumu paylaşmak isterim. 

Cumhuriyetimizin 100.yılına yaklaşırken Türk Kadınını turizmde hak ettiği şekilde temsil etmekten mutlu ve onurluyum.

Mesleğimizi bölgemizde icra ederken, tüm siz değerli bölge acentelerimizin ve meslektaşlarımın her türlü katkısıyla hep beraber ülkemiz, mesleğimiz ve bölgemiz için çalışacağımızı önemle vurgulamak isterim. 

Bu vesile ile 26 Ekim 2022 Çarşamba günü, Fulya’da bulunan TÜRSAB Genel Merkezimizde; 10:00 – 16:00 saatleri arası gerçekleşecek olan Şişli – Kağıthane Bölge Temsil Kurulu seçimine sizleri davet etmek istiyorum.  Sevgi ve Saygılarımla.”

#aylingüneşli #türsab #şişlibtkbaşkanı #aday #seçim #türkiyeseyahatacentalarıbirliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir