Bodrum Yemek Yarışması İçin Geri Sayım Başladı

Bodrum Profesyonel Aşçılar Derneği (BASED) tarafından Otel Ekipmanları ve Gıda Fuarı bünyesinde gerçekleşecek olan Bodrum Yemek Yarışması için geri sayım başladı.

12-14 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşecek olan yarışma toplam 14 kategoride gerçekleşecek. Yarışma kategorileri ise şöyle;

Usta Aşçılar Makarna Yarışması
Usta Aşçılar Sebze Yemeği Yarışması
Usta Aşçılar Kuzu Yemeği Yarışması
Usta Aşçılar Balık Yemeği Yarışması
Usta Aşçılar Tavuk Yemeği Yarışması
Usta Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması
Oteller Arası Ekmek Büfesi Yarışması
Oteller Arası Sebze Oymacılığı Yarışması
Oteler Arası Ekip Yarışması
Öğrenci Aşçılar Makarna Yemeği Yarışması
Öğrenci Aşçılar Balık Yemeği Yarışması
Öğrenci Aşçılar Kuzu Yemeği Yarışması
Öğrenci Aşçılar Tavuk Yemeği Yarışması
Okullar Arası Ekip Yarışması

10 Profesyonel Mutfakta 14 Kategoride 350’ye yakın usta-öğrenci şeflerin yarışacağı yarışma ile ilgili olarak, BASED Başkanı usta şef Halil Uzun şunları söyledi:

“BASED olarak bu yıl 5.’sini gerçekleştireceğimiz olan yarışma kısa sürede Türkiye’nin beklediği bir yarışma haline geldi. Yaz sezonu öncesi gerçekleşecek olan yarışma, usta ve aşçı adayı genç arkadaşlarımızı bir araya getirmesi açısından oldukça önemli. Sponsorlar aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz yarışma ücretsiz olup, konaklama giderleri de derneğimiz tarafından karşılanmaktadır. Bu yarışmada öncelikli amacımız, geleceğin Türk mutfağı temsilcisi olan genç arkadaşlara interaktif bir ortamda ustalarıyla buluşmaları ve onların mesleki kariyerlerine farklı pencerelerden bakmalarını sağlamak. Bu nedenle, bu yıl ilk defa gerçekleştireceğimiz bir etkinlikte, CulinaryMag ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz, usta-öğrenci söyleşileri olacak.  Böylesi bir söyleşi Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek. Gerçekleşecek söyleşilerde, usta aşçılarımız deneyimlerini öğrenci arkadaşlarla paylaşacak, geleceğin Türk mutfağı temsilcilerine tecrübelerini aktaracaklardır. Bodrum’da gerçekleşecek olan yarışmaları diğer yarışmalardan ayrı kılan bir diğer özellik ise, kuşkusuz sezon öncesi arkadaşlarımızın hep bir arada olması. Her yıl daha fazla ilgi ile bekleniyor olmamızdan dolayı şef arkadaşlarımızın buluşma noktalarından biri haline geldik. Ayrıca, gerçekleşecek olan yarışma ile Bodrum’u sezon dışında da yemek kültürü aracılığıyla tanıtmış olacağız. Egenin zengin mutfağına yakından tanıklık edecek olan konuklarımız, Bodrum’un sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, yaşayan bir kültüre ev sahipliği yaptığına tanıklık edeceklerdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir