E-Ticaret Gelişiyor: Flora Group’tan Duty Free Fiyatlarıyla Alışveriş

Flora Group 30 yıllık tecrübesini online alışveriş dünyasına taşıdı.

30 yıldan bu yana Atatürk Havalimanı’ndaki mağazalarıyla hizmet veren Flora Group bu tecrübesini online alışverişe taşıyor. Havalimanishop.com web sitesinden en kaliteli ürünleri Duty Free fiyatlarıyla satmaya başlayan firmanın İş Geliştirme ve Satış Müdürü Yonca Clark, Türkiye’nin online alışverişte henüz Avrupa’nın çok gerisinde olduğunu ve 5 yıl içerisinde yüzde 300 büyüme gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Türkiye’nin Her Yerinden Alışveriş 

1974 yılından bu yana Atatürk Havalimanı arındırılmış salonları ve CIP Bölümü’ndeki mağazalarıyla perakende sektöründe hizmet veren Flora Group online satış sektörüne giriş yaptı. Havalimanishop.com web sitesinde dünyanın en kaliteli markalarının parfüm, gözlük ve saatlerini satışına başlayan firma ismine yakışır bir stratejiyle pazara giriş yaptı. Türkiye’nin her yerine marka ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmayı hedefleyen Havalimanishop.com vergi dahil Duty Free fiyatlarıyla alışveriş için yurtdışına gitmeyi beklemeye son vermeye kararlı.

Fiyatlarını vergi dahil olmasına rağmen Duty Free seviyesinde hatta daha uygun tutabilmelerinin nedenini 30 yıllık iş ilişkileri sayesinde ürünlerini Amerika ve Fransa’daki ana satıcılardan almaları olarak açıklayan Havalimanishop.com İş Geliştirme ve Satış Müdürü Yonca Clark, artık e-ticaret rekabetinde Flora Group olarak var olacaklarını söyledi. Gelişen teknolojinin alışveriş alışkanlıklarını her geçen gün değiştirdiğini söyleyen Yonca Clark, e-ticaretin Türkiye’de hala dünyanın çok gerisinde olduğunu ve 5 yıl içerisinde 3 katı büyüme beklediğini söyledi.

Yonca Clark sözlerine şöyle devam etti. “Türkiye’de e-ticaretin en önemli unsuru güven. Havalimanishop.com olarak arkamızda 30 yıldır en kaliteli, en seçkin markaların en yeni ürünleriyle Atatürk Havalimanı’nda başariyla hizmet veren Flora Group var. Sitenin yaşama geçtiği ilk günden itibaren sunduğumuz markalar, ürün çeşidi ve lojistik hizmetlerinde mükemmellik ile liderliği hedefliyoruz. Hedefimiz Flora Group olarak elimizde olan önemli stok avantajını da kullanarak 3 yıl içerisinde Türkiye’de e-ticaretin en güçlü ve güvenilir markalarından biri olmak”.

E-Ticaret Türkiye’de 5 Yıl içinde Yüzde 300 Gelişecek

“Alışverişte e-ticaretin oranı Avrupa’da yüzde 8. Bu oran Türkiye’de henüz yüzde 2’lerde. Bunun 5 yıl içerisinde yüzde 6’lar seviyesine çıkmasını bekliyoruz. Bu da şu anki gelişimin yüzde 300 artacağı anlamına geliyor. Yani rekabet bugünkünden çok daha fazla artacak. Biz Havalimanishop.com olarak bu rekabette her zaman kaliteli ürünlerimizi ve hizmetimizi öne çıkararak var olacağız. Hedefimiz normal şartlarda parfüm, güneş gözlüğü ve saat alışverişleri için yurtdışına çıkmayı bekleyen ya da tanıdıklarına sipariş verenlerin bu ızdırabına son vermek. Artık orijinal ürünleri Duty Free seviyesinde hatta daha uygun fiyatlara ulaşabilecekler”.

Ürün Kategorisi Genişleyecek
Şu an için dünyanın en ünlü markalarının en yeni parfüm, güneş gözlüğü ve saatlerini satan Havalimanishop.com ürün kategorisini de genişletiyor. Yakın zamanda Vakko, Bee Goddess, Godiva gibi markaların satışına da başlamayı planlayan Havalimanishop.com; özellikle cilt bakımı ve makyaj malzemelerine yatırım yapacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir