Firuz Bağlıkaya: “Bir aradayız, daha güçlüyüz”

Turizm sektörünün temsilcileri TÜRSAB tarafından düzenlenen özel gecede buluştu. Pandemi nedeniyle sektörün bir araya gelemediğinin altını çizen TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, “Şimdi tekrar bir aradayız. Bu beraberlik sayesinde daha güçlüyüz” mesajını verdi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentaları, Uluslararası MICE Derneği (I-MICE), MPI TURKEY CLUB (Meeting Professionals International), SITE (Society for Incentive Travel Exellence) ve TETSED (Tüm Etkinlik Teknolojileri Sektörü Derneği) dernekleri ile Binbirdirek Sarnıcı’nda bir araya geldi.

Türkiye’nin hizmet ihracatı lideri turizm sektörünün temsilcileri TÜRSAB tarafından düzenlenen özel gecede buluştu. TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, turizmin temsilcilerinin bir araya geldiği gecede konuşma yaptı. İki yılı aşkın bir zamandır yaşanan zorlu pandemi süreci nedeniyle sektör temsilcilerinin bir araya gelemediğinin altını çizen TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya; “Şimdi tekrar bir aradayız. Bu beraberlik sayesinde daha güçlüyüz” diye konuştu.

Firuz Bağlıkaya: “Türkiye rekabette ön plana çıkacaktır”

Pandemi ile birlikte dünyada çok büyük değişim ve dönüşümler yaşandığını belirten Bağlıkaya, “Tüketicilerin beklentileri değişti. Dünya genelinde seyahat eden 1,5 milyar insanın 1 milyarı pandemi döneminde seyahat edemedi. Bu kitlenin seyahatlere ve etkinliklere hızlı bir geri dönüş yapmasını bekliyoruz. Bu noktada Türkiye, avantajlı olduğu fiyat/hizmet kalitesi dengesi açısından rekabette daha da ön plana çıkacaktır. 3-4 saatlik uçuş mesafesinde 1,5 milyar insanın kolayca ulaşabileceği bir konumda olan ülkemiz, doğru strateji ve pazarlama ile turizmde hep ön sıralarda yer alabilecek güce ve birikime sahip. Yaşanmasını beklediğimiz toparlanmadan daha fazla pay alabilmek için de daha çok çalışmalı ve daha fazla gayret sarf etmeliyiz” dedi.

“TÜRSAB her zaman sizin eviniz”

TÜRSAB olarak kültürden sağlığa, Incomingten MICE’a, gastronomiden kruvaziyere, hac ve umreden diğer pek çok alternatif turizm türüne kadar tüm segmentlerde yaşanan sorunları çözmek için çalışmaların sürdüğünü de vurgulayan Bağlıkaya; “Tabii ki bu süreçte desteğiniz bize güç veriyor.  Bu birlik ve beraberlikle bundan sonra daha da güçlü olacağız. Lütfen projelerinizi, fikirlerinizi her daim bizimle paylaşın. TÜRSAB’ın her zaman sizin eviniz olduğunu unutmayın” diye konuştu. Başkan Bağlıkaya, konuşmasının sonunda etkinliği organize eden TÜRSAB ekibine, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurt ile TÜRSAB Incoming İhtisas Başkanımız Sayın Aylin Özsavaş’a teşekkürlerini sundu. Bağlıkaya ayrıca MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), MPI Turkey Club ve Site Turkey kurumları başta olmak üzere tüm sponsorlara da teşekkür etti.

Hüseyin Kurt: “Hep birlikteyiz, daha güçlüyüz”

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’dan sonra söz alan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurt ise “Hava sahalarının kapandığı, ülkelerin ve şehirlerin karantina altına alındığı, evlerimize kapandığımız, hayatımıza ‘sosyal mesafe’, ‘maske’ gibi kavramların girdiği iki seneyi aşkın bir dönem yaşadık. Bu pandemi döneminde sadece sosyokültürel hayatımız sıfırlanmadı, aynı zamanda ekonomik hayatlarımız da tabiri caizse dibe vurdu. Tabii bu dönemde siz de takdir edersiniz ki etkinlik ve organizasyonlar neredeyse sıfırlandı. Bu bağlamda bugün sizleri aramızda görmekten, sizlerle birlikte olmaktan şahsım ve kurumum adına duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Sayın başkanım, kıymetli dostlar; bu gece bizim gecemiz, bu geceyi 8 Mart günü yapmayı planlıyorduk fakat üzülerek sizlerin de bildiği üzere ertelemek durumunda kaldık. Fakat bu akşam buradayız. Hep birlikteyiz, hep birlikte çok daha güçlüyüz diyoruz” diye konuştu.

Aylin Özavaş: “Bugün biz hazırız deme zamanıdır”

TÜRSAB Incoming İhtisas Başkanı Aylin Özsavaş ise konuşmasında, “Sektör olarak çok zor dönemler geçirdik ama bugün artık yarına bakma zamanıdır. Bugün artık umutla yeni heyecanlarla hareket etme zamanıdır. Bugün, bugüne kadar her zaman alışık olduğumuz gibi sıkıntıları bir karar vererek yılmadan yorulmadan dinlenmeden ayağa kalkarak yeni projelerle turizmi şaha kaldırma zamanıdır. Bugün biz hazırız deme zamanıdır” dedi.

Binin üzerinde seyahat acentası temsilcisinin katıldığı gecede yeni dönem için olası planlar ve beklentiler paylaşıldı.

#türsab #türkiyeseyahatacentalarıbirliği #türsab #bizhazırız #turizm #seyahat #binbirdireksarnıcı #imice #firuzbağlıkaya

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir