Gayrettepe butik otel Taba Luxury Suites’e kavuştu

Özel mimarileri olan büyük ve gösterişli otellere nazaran daha sıcak ve samimi bir ortamla birleşen bu güzel mekânlardan biride İstanbul Gayrettepe’de yeni açılan Taba Luxury Suites. 

Türk turizminin yükselen değeri butik oteller müşteri kavramından çok misafir kavramını ön planda tutuyorlar. 5 yıldızlı ultra lüks otellere gitmeden tatil yapmanın keyfini yaşatan butik oteller müşterilerine, evlerinde alıştıkları konforu sunuyor.

Özellikle Avrupa’da çok tercih edilen butik otelde konaklama keyfi son yıllarda ülkemizde de hem butik otellerin daha da yaygınlaşması hem de yapılan butik otel yatırımları ile oldukça artmaya başladı.

Taba Luxury Suites’in her odadsı ev ortamını aratmayan oturma alanları bulunuyor. Bazı süitlerinde mutfak malzemeleri içeren bir mutfağında bulunduğu Taba’nın bünyesinde ücretsiz otopark, Wi-Fi ve Türk hamamı, sauna ile masaj hizmetleri gibi SPA olanakları sunan tesisleri de mevcut. Her gün yapılan kahvaltı servisi dışında ayrıca, mutfağında yerel ve uluslararası lezzetleri tadabileceğiniz pek çok yemek çeşidini bulmak mümkün.

Taba Luxury Suites’in yöneticisi Tuğba Arslan, insanların butik otelleri neden tercih ettiklerini şöyle cevaplandırıyor.

“Kalabalıklaşan toplumlarla birlikte insanların kendilerini özel hissetme ihtiyacı artmıştır. Eskiden kendini özel hissetme arzusu sadece maddi durumu yüksek kesimle bağdaşırken artık orta sınıf dediğimiz bireylerin içerisine de yerleşmiştir. Artan populasyon ile birlikte fazlalaşan binaların ve büyük otellerin küçük odalarında ve geniş koridorlarında kaybolan insanlar kendilerini daha bireysel ve özel hissedebilecekleri, ihtiyaçlarının kısa bir süre içerisinde karşılandığı ve isimlerinin hatırlandığı hatta isimleriyle hitap edildiği daha sessiz ve sakin mekanlara yolculuk etmeye başlamışlardır. Bu aşamada butik oteller devreye girer ve bireylerin ihtiyaçlarını bu doğrultuda en iyi şekilde karşılar.

Diğer bir sebep ise maddi ve sermaye taraflıdır. Türkiyede yaşayan orta sınıf diyebileceğimiz aileler büyük yatırımlara yönelmekten ise küçük yatırımlarla ellerindeki imkanları maddi ve manevi yönden birleştirerek orta sınıfın canlanmasına yol açarak ekonomiyi güçlendirmeye doğru adımlar atmaktadır.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir