Il Forno Ristorante yeni şubesiyle Samsun Atakum’da

Gökmen Gastronomi, İtalyan mutfağının seçkin lezzetlerini bir arada sunan Il Forno Ristorante’yi Samsun Atakum’da hizmete açtı.

Pizza Il Forno restoranlarında, misafirlerini gerçek İtalyan pizzasıyla buluşturan Gökmen Gastronomi, Akdeniz mutfağının ayrıcalıklı tatlarını, ilkini Samsun Atakum’da hizmete açtığı Il Forno Ristorante isimli yeni konsept mekânında sunmaya başladı. Menüsündeki birbirinden özel lezzetler kadar, lezzetlerin sunum ve servis tarzıyla da dikkat çeken mekân, açılışa hazırlanan Beysukent şubesiyle Başkent’te, Büyükyalı Fişekhane ve Emaar Avm şubeleriyle de İstanbul’da hizmet verecek. 

Menünün baş tacı, Napolitan pizzaları

Il Forno Ristorante mutfağının en önemli ürünlerinin başında pizza geliyor. 48 saat mayalanan hamuruyla, 400 derecelik fırında pişen Napolitan tarzı pizzalar, menünün baş tacı. Ana yemekleri beklerken Il Forno mutfağından beyaz parmigiana melanzane, somon tartar, arancini ve füme et peynir tabağı gibi başlangıçlara, oldukça zengin bir içecek menüsü eşlik ediyor. Il Forno Ristorante’nin fırınında 8 saat boyunca et suyuyla pişen Osso Buco, mekanın en iddalı yemekleri arasında yer alıyor. Creme brulee ve sipariş üzerine hazırlanan Veneto usulü tiramisu ise öne çıkan tatlılardan.

İtalyan mutfağı deneyimini lezzetli ve sıra dışı fine-dining konsepti ile taçlandıran Il Forno Ristorante, girişte misafirlerini karşılayan tarihi heykellerden kolezyum formundaki özel tasarım fırınına kadar Akdeniz esintili rahat ve davetkâr bir atmosfer eşliğinde birbirinden farklı özel tarifler sunuyor. 

Usta şeflerin mutfağından, içinizi ısıtacak sımsıcak bir Akdeniz güneşinin yeniden doğduğu Il Forno Ristorante’nin mönüsünde, sadece damaklara değil 5 duyuya birden hitap eden gerçek İtalya lezzetleri bir arada yer alıyor.

#ilfornoristorante #gökmengastronomi #samsun #atakum #italyanlezzetleri #enyeniitalyan #pizza #napolitanpizza #italyanmutfağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir