İşletmelere 4 adımda “Hijyende Mükemmellik” programı sunuyor

Ev dışı tüketim sektörünün öncü markası Eczacıbaşı Profesyonel, 2017 yılında başlattığı “Hijyende Mükemmellik” programıyla ev dışı sektör işletmelerinde hijyen standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Hijyenin öneminin daha da arttığı bu dönemde, 4 adımda kusursuz hijyen sağlanmasını amaçlayan programı başarıyla tamamlayan işletmeler “Hijyende Mükemmellik” sertifikasını almaya hak kazanıyor. 

Eczacıbaşı Profesyonel’in işletmelerin temizlik ve hijyen standartlarını yükseltmek ve müşteri memnuniyetini artırmak hedefiyle 2017 yılında hayata geçirdiği “Hijyende Mükemmellik” programı ev dışı tüketim sektörünün kusursuz hijyen sağlamasına yardımcı oluyor. Eczacıbaşı Profesyonel tarafından hazırlanan program çerçevesinde işletmeler 4 adımdan oluşan denetim, eğitim, takip ve koruma aşamalarına tabi tutuluyor ve bu aşamaları başarıyla tamamlayan işletmeler bir yıl geçerli olan “Hijyende Mükemmellik” sertifikasını almaya hak kazanıyor. HORECA işletmelerinin yanı sıra endüstriyel çamaşırhaneler, AVM, ofis, eğitim kurumları gibi hijyen standartlarının büyük önem taşıdığı tüm işletmelerin başvuru yaparak alabildiği “Hijyende Mükemmellik” sertifikası ile işletmelerin temizlik maliyeti düşüyor, zaman tasarrufu sağlanıyor, personelin hijyen bilinci ve seviyesi artıyor.

Müşteriler ev dışında artık önce “hijyen” diyor

Hijyende Mükemmellik Programı kapsamında gerçekleştirilen periyodik ara denetimlerin işletmelerde sürdürülebilir hijyen koşulları oluşturulmasını sağladığını söyleyen Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, “İçinde bulunduğumuz şu dönemde tüm işletmeler için müşteri güveni ve devamlılığı için hijyen ilk ve vazgeçilmez bir gereklilik haline gelmiştir. İşletmelerin hijyen çözüm ortağı olarak son kullanıcıların beklentilerini her zaman önceliklendiriyoruz. İşletmelere sunduğumuz geniş ürün portföyümüzün yanı sıra Eczacıbaşı Profesyonel Akademi ekibi ile eğitim, denetim ve danışmanlık hizmetleri de veriyoruz. ‘Hijyende Mükemmellik’ programımız da bu kapsamda hayata geçirdiğimiz bir yıllık denetim ve sertifikasyon sürecidir. Bu programımız içinden geçtiğimiz şu süreçte daha da önem kazandı. Çünkü turizm sektöründe “Güvenli Turizm Sertifikası” dönemi başladı. ‘Hijyende Mükemmellik’ programını başarıyla tamamlayan işletmeler, “Güvenli Turizm Sertifikası” için de bir önemli aşama kaydetmiş olacak. Bu dönemde Hijyende Mükemmellik sertifikalı işletmelerin daha da artmasını hedefliyoruz” dedi.

4 aşamada sürdürülebilir hijyen

Hijyende Mükemmellik programı denetim, eğitim, takip ve koruma başlıkları altında 4 aşamada yürütülüyor. Öncelikle Eczacıbaşı Profesyonel bünyesinde kurulan EP Akademi, konusunda uzman denetçi ve danışman kadrosu ile işletmeye ilk ziyareti gerçekleştirerek, işletmenin mevcut durumunu belirliyor. Ardından işletmelerin hijyen ihtiyaçlarını değerlendirerek hem yüz yüze hem de online eğitim çözümleri sunuyor. Takip aşamasında ise periyodik denetimler ile hijyende tüm uygulamalarda standartlaştırma hedefleniyor. Koruma aşamasında da işletmenin doğru uygulamalar sonucunda ulaştığı hijyen standartları koruma altına alınıyor, temizlik maliyeti düşürülüyor ve zaman tasarrufu sağlanıyor. Ayrıca işletmede çalışan sektör profesyonellerinin de hijyen bilinci ve seviyesi artırılıyor. Bu 4 aşamayı başarıyla geçen işletmeler “Hijyende Mükemmellik” sertifikasını almaya hak kazanıyor.

 #eczacıbaşıprofesyonel #işletmelere4adımdaHijyendeMükemmellikprogramı #hijyen 3horecahijyen #evdışıtüketimhijyen #covid19

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir