ISTTA yeni yönetimini tanıttı

Haber: Hatice Ünal Bilen

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA), Yalçın Aydın başkanlığında yeni yönetimini tanıttı.

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA), yeni yönetimini 9 Eylül Cuma günü Oligark İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. Yalçın Aydın’ın yeniden Genel Başkan seçildiği ISTTA’nın yeni görev dağılımında şu isimler yer aldı: Genel Başkan Yardımcıları; Sevim Aydın, İlter Ergenç, Muhammed Erol Turanlıoğlu, Genel Sekreter -Murtaza Kalender, Sayman – Ahmet Küçükbaşkan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Onur Günaydın, Bülent Saruhan Saraylı, Zeynel Kılıç, Gökay Işık, Denetim Kurulu Başkanı – Özgür Güvercin, Denetim Kurulu Üyeleri- Şenel Aybek, İlhan Mürsel.

Yalçın Aydın: “Pandemide en aktif derneklerden biri olduk” 

ISTTA’nın kuruluşundan bu yana İstanbul turizmiyle ilgili birçok çalışmaya imza attığına dikkat çeken Yalçın Aydın, pandemi döneminde en aktif derneklerden biri olduklarını vurguladı. Aydın şunları söyledi: “Pandemi döneminde dahi yönetim kurulu üyemiz TravelShop Turkey ile iş birliği yaparak nisan ve kasım ayları olmak üzere yurtdışından başka Amerika Tur Operatörleri Başkanı Terry Dale olmak üzere, ASTA, PATA, IADWP, TIES, IOTA and Pakistan, Azerbaycan ve Bangladesh gibi dernek başkanları ve Büyük saygıdeğer tur operatörlerini İstanbul’a getirerek Türkiyeli turizm paydaşlarımızla iş birliği yapmasını sağladık.”

“Ayakkabı boyacısı bile üyemiz” 

İstanbul Turizm Derneği olarak 20 milyon doğal üyeye sahip olduklarını kaydeden Aydın şöyle devam etti: “Biz bu bilinçle sadece otelleri değil, turizm sektörü içinde yer alan acenteleri, restoranları, bar işletmelerini, avm’leri, kafeleri, taksileri, hatta ayakkabı boyacılarını bile doğal üyemiz olarak kabul ediyoruz ve bunların taleplerini göz önüne alarak politikamızı geliştiriyoruz.”

“2023’te İstanbul Turizm Zirvesi düzenleyeceğiz”

Yalçın Aydın, sözlerinde derneğin  önümüzdeki dönem hedeflerinden de kısaca bahsetti. İstanbul’da başarılı işlere imza atan turizmci paydaşlara takdir ve teşekkür etmek amacıyla bir ödül töreni düzenlemeyi hedeflediklerini vurgulayan Aydın, derneğin ses getirecek bir başka  projesini ise şu sözleriyle aktardı: “2023 yılı içerisinde dünyanın en prestijli, tecrübeli konuşmacılarını davet edeceğimiz bir zirve organize etmeyi düşünüyoruz. İstanbul Turizm Zirvesi ile bu şehirdeki turizmci paydaşlarımızı yeni turizm trendleri ve olanaklarıyla bilgilendirecek ve moral motivasyon sağlayacağız.”

“Birlikte, güç birliği yaparak ilerleyeceğiz”

İstanbul turizmi ile ilgili daha birçok çalışma ve planlarının olduğuna dikkat çeken Aydın şöyle devam etti: “Tüm turizmci paydaşlarımızla birlikte bir araya gelerek, güç birliği sağlayarak, çalışmalarımıza hız verecek ve tüm projelerimizi siz değerli basın mensupları ile gelecek basın toplantılarımızda paylaşacağız. Derneğimizin bundan sonraki çalışmalarında daha güçlü bir şekilde hız katarak, İstanbul turizmci paydaşlarımla güç birliği yaparak, İstanbul’un dünyadaki yerini daha da güçlendireceğimize inanıyorum.”

Sevim Aydın: “Kadın dokunuşunu da hissettirerek birlikte güzel projelere imza atacağız”

İstanbul Turizm Derneği’nin yeni yönetiminde başkan yardımcılığı görevini İlter Ergenç ile birlikte yürütecek olan Sevim Aydın ise, turizmle ilgili ileriye dönük pek çok proje hazırlığında olduklarını söyledi.

Aynı zamanda Sase Grup ve Es Home Collection’ın da Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğünü belirten Aydın, sanayide ve tarımda olduğu gibi turizm sektöründe de kadın istihdamını destekleyeceğini ifade ederek şöyle konuştu: “Kocaeli’nde 300 sanayicinin içinde tek kadın sanayiciyim. 15 yıllık bir derneğimiz var ve 15 yılda sanayici  olarak kalan tek kadın da benim. Her yönetimde ben seçiliyorum. Çalışma arkadaşlarım da iyi bilir, önceliğim hep kadınlar olmuştur. Çalışma arkadaşlarımı kadın ağırlıklı seçer, sonra erkeklere sıra gelir.”

Sevim Aydın, bir kadın dokunuşuyla turizmde güzel işlere imza atacaklarını da sözlerine ekledi.

Murtaza Kalender:” İnandığım için buradayım”

ISTTA’da ikinci döneme girdiğini söyleyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender ise, “İnandığım için buradayım. Biliyorsunuz şu an İstanbul’daki tek derneğiz. Çok dernek var ama bizim farkımız başkanımızın da söylediği gibi bütün üyeleri kapsayan bir dernek olmamız. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum.” diye konuştu.

“İstanbul sorunlarına çözüm için varız”

ISTTA’nın İstanbul’da yaşanan pek çok soruna çözüm arayışında olduğuna vurgu yapan Kalender, şunları söyledi: “Biliyorsunuz İstanbul 2012 yılına kadar kongre turizminde ilk beşteydi, bugün ilk 10’da değiliz. Hedeflerimizden bir tanesi, İstanbul’a kongre turizmini yeniden kazandırmak. Bir diğeri de, gemilerin limanlara yanaşması, birçok kruvaziyer gemisi iptal olmaya başladı. Bunun gibi daha pek çok sorunumuz var. Bunları da göz ardı etmiyoruz, masamızın üzerinde duruyor. Gerek İstanbul’da gerek Ankara’daki yetkili kurum ve kuruluşlarla çözüm üreteceğiz.”

#istta #istanbulturizmderneği #yeniyönetim #oligarkistanbul #yalçınaydın

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir