Jumeirah Bodrum Palace Açılıyor

Dünyanın en lüks otel gruplarından olan Jumeirah Grup’un, Türkiye’deki ikinci oteli Jumeirah Bodrum Palace, 1 Mayıs’ta “Stay Different” motto’suyla misafirlerinin hizmetine açılıyor.

Geleneksel saray mimarisi konseptiyle tasarlanan Jumeirah Bodrum Palace, misafirlerine lüks geniş suitlerden oluşan 135 oda, lüks döşenmiş villalar ve 6 yatak odalı bir sarayla hizmet verecek.

Dubai Holding’in lüks otel firması Jumeirah Grup’un, Türkiye’deki ikinci oteli Jumeirah Bodrum Palace, 1 Mayıs’ta Bodrum Zeytinlikahve’de kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Otelin açılışına ilişkin basın toplantısı; Jumeirah Grup Başkanı ve Grup CEO’su Gerald Lawless ve Jumeirah Bodrum Palace’ın Genel Müdürü Mete Atakuman’ın ev sahipliğinde, 30 Nisan Perşembe günü, Jumeirah Grup’un Türkiye’deki ilk oteli Pera Palace Hotel Jumeirah’ta gerçekleştirildi. Basın toplantısında, Ortadoğu’nun en güçlü otelcilik şirketi Jumeirah Grup Başkanı ve Grup CEO’su Gerald Lawless, Jumeirah Bodrum Palace’ın, yılda 4,5 milyondan fazla turist ağırlayan Bodrum’a yeni bir soluk getireceğini söyledi.

Jumeirah’tan önemli stratejik hamle

Dünyanın en lüks otel yönetim grubu olan Jumeirah Grup olarak, Londra, Frankfurt ve Roma’dan sonra Türkiye’de ilk kez Pera Palace Hotel Jumeirah ile faaliyete başladıklarını hatırlatan Lawless, “Mayıs ayında ise Jumeirah Bodrum Palace ile turizm sektöründe farkımızı ortaya koyacağız. Tesisi inşa eden Targets Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Dalkıran ile gerçekleştirdiğimiz güçlü işbirliğimizin ardından, dünya standartlarında bir ekibi bir araya getirdik” dedi.

Bodrum’un Jumeirah’ın Türkiye’deki marka varlığının büyümesi açısından önemli bir stratejik hamle olduğuna dikkat çeken Lawless, “Türk rivierasında yer alan muhteşem otelimizle konuklarımıza Jumeirah kalitesini burada da yaşatacağız. Bu anlamda Jumeirah Bodrum Palace, lüks turist için çekim merkezi olacak. Bu anlamda da Türkiye’nin lüks turizminin ivmelenmesine önemli katkı sağlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Turist sayısı itibariyle dünyanın altıncı ülkesi olan Türkiye, yeni jenerasyon otelleri, hizmet kalitesi ve çok çeşitli destinasyonları ile turizmde istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Jumeirah Bodrum Palace gibi A plus turiste hitap eden, lüks yaşamak isteyenlere yönelik otel yatırımları ise Türkiye’nin turizmde yakaladığı başarılı büyüme grafiğini taçlandıracaktır. Lawless, Jumeirah Grup’un tüm otellerinde var olan özgünlük unsurunu Jumeirah Bodrum Palace’ta da korumaya özen gösterdiklerinin altını çizdi.

juma1

“Türkiye’nin en lüks otellerinden biriyiz”

Daha önce Jumeirah Bilgah Beach Otelinin Genel Müdürlük görevini yürüten, Jumeirah Bodrum Palace’ın Genel Müdürü Mete Atakuman ise basın toplantısında yaptığı konuşmada, Jumeirah Bodrum Palace’ın Türk turizmine çok ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Mayıs ayından itibaren misafirlerini “Stay Different” motto’suyla ağırlamaya başlayacaklarını belirten Atakuman, Jumeirah Bodrum Palace’ın geleneksel saray mimarisi konseptiyle tasarlandığını ve 135 oda yer aldığını vurguladı. Atakuman, “Jumeirah Bodrum Palace, Bodrum’un Torba ilçesindeki Zeytinlikahve koyunda 110 bin metrekarelik alana kuruldu. Altın varaklı kubbeye sahip ana binada 56 grand ve premium suit bulunuyor. 57 adet lüks villaya sahip Jumeirah Bodrum Palace için Türkiye’nin en lüks otellerinden biri olarak iddialıyız” dedi.

“Bodrum’un en fazla tercih edilen tesisi olmayı hedefliyoruz”

Türkiye’nin, 2014 yılında 40 milyon kişiyi aşan turist sayısıyla, dünya turizminde ilk sıralarda yer aldığına dikkat çeken Atakuman, Türk turizminin kalbi olan Bodrum’da, Jumeirah gibi bir dünya markasının yer almasının Türk turizmini daha da yücelteceğini söyledi. Jumeirah Bodrum Palace’ın Bodrum sağlayacağı katkılara da değinen Atakuman, “2014 yılının ilk 7 ayında 1.758.944 turist ağırlayan Bodrum, 2014’ün son 5 ayında %10,2 artış kaydederek 1.939.699 misafir sayısına ulaştı. Sürekli yükselen bir ivmeyle dünyanın her yerinden turist ağırlayan Bodrum’un turist sayısının Jumeirah Bodrum Palace’ın açılışıyla yine artış göstereceğini tahmin ediyorum” dedi.

Jumeirah Bodrum Palace olarak, henüz hizmete girmeden Körfez, Rusya, BDT, Avrupa ülkelerinden rezervasyon aldıklarını belirten Mete Atakuman, “Özellikle uzun dönemli villalarımız çok rağbet görüyor. Jumeirah Bodrum Palace olarak Kazakistan, Azerbaycan, Rusya, Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan’dan turist bekliyoruz. Hedefimiz Haziran ayının ortasından itibaren yüzde 90 oranında doluluğa ulaşmak ve 2016 yılında Bodrum turizminin en fazla tercih edilen tesisi olmak” dedi.

Lüksün yeni adı: Jumeirah Bodrum Palace

Bodrum ilçe merkezinden yaklaşık 10 dakika uzaklıkta olan Jumeirah Bodrum Palace, hiçbir masraftan kaçınılmayarak tasarlanan lüks geniş suitlerden oluşan tamamı deniz manzaralı ve geniş teraslı büyük suitler, villalar ve altı yatak odalı bir saraydan oluşan 135 oda, lüks döşenmiş villalar ve 6 yatak odalı bir saray içeriyor. Barlar yelpazesi ve villalara ait 49 özel havuza ek olarak sekiz aile havuzunun yer aldığı tesiste misafirler, Ege kıyısında dinlenmenin yanı sıra paraşüt ile yelken, rüzgar sörfü, su kayağı, balıkçılık, yelken ve skuba dalışı gibi faaliyetlerden faydalanabiliyor.

110 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Jumeirah Bodrum Palace, çeşitli restoranlar, salonlar ve barlar, 12 bakım odası bulunan Talise Spa, lüks hamam, tam donanımlı bir fitness merkezi, Kids Castle oyun merkezi, dünyanın önde gelen markalarının mağazaları mevcut.

Jumeirah Bodrum Palace’ın en ilgi çekici bölümlerinden biri ise benzersiz deniz görüntüsü ile 2 bin metrekarelik alana yayılan “Saray” ve her biri bir ensuite ve jakuzi içeren 6 gösterişli yatak odası. Ayrıca Saray içerisinde, deniz suyu tesisatına sahip özel bir kapalı ve açık yüzme havuzu, sadece Saray misafirlerine özel iskele, geleneksel bir Türk hamamı ve sauna içeriyor. Misafirlere ayrıca 24 saat boyunca tahsis edilen butler hizmeti de sunuluyor.

Jumeirah Bodrum Palace’tan Açılışa Özel Sürprizler

Jumeirah Bodrum Palace, açılışını kutlamak üzere misafirleri için çok özel sürprizler sunuyor. ‘Ekstra Bir Gece Kazanın” kampanyasıyla, otel misafirleri Jumeirah Bodrum Palace’ta dört gece kalıp üç gece için ödeme yapacak. Buna tesisin tamamında tüm yiyecek ve içecekler için yüzde 20 indirim dahil olacak.

Jumeirah Bodrum Palace’ın açılış sürprizlerinden biri ise ‘Türk Lokumu” ismiyle sunuluyor. Jumeirah Bodrum Palace’ta minimum dört gece konaklayan misafirler, İstanbul’daki 125 yıllık tarihiyle nostaljik bir tatil imkanı sunan Pera Palace Hotel Jumeirah’da ücretsiz iki gece konaklama imkanı kazanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir