Kahve Diyarı’nda Online Takip Dönemi

Finansal süreçleri ve stok hareketlerini online takibe geçilen sistemle asgari /azami stok takibi ile hem yok satma, hem de fazla stok riski sıfırlanıyor. 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen markası seçilen Kahve Diyarı, şube sayısını artırırken iş yükünü azaltmayı Netsis ile başardı. Şubelerden gelen siparişleri, finansal süreçleri ve stok hareketlerini online takibe geçen Kahve Diyarı, asgari / azami stok takibi ile hem yok satma, hem de fazla stok riskini sıfırladı. İzmir’deki tek şubesiyle yola çıkan ve bugün Türkiye çapında 75 mağazaya ulaşan Kahve Diyarı, mağazalarını artırırken iş yükünü azaltmak için süreç otomasyonuna gitti.

Netsis ile İşbriliği 
Türkiye çapında yaygınlaşan Kahve Diyarı, artan şubeleri ve ürün trafiğini hızlı, hatasız ve esnek şekilde yönetmek için Netsis ile iş birliği yaptı. Kahve Diyarı, şubelerden gelen satın alma talepleri ve onayları, siparişleri ve finansal süreçlerin takibini Netsis sayesinde İnternet olan her yerden 7/24 yönetebiliyor. Bilgi akışını merkezileştirerek iş yükünü hafifleten  ve daha hızlı büyümenin önünü açan Kahve Diyarı, 2012 sonunda mağaza sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor.

Bulut Altyapısından Yararlanmak
Kahve Diyarı Genel Koordinatör Serdar Deniz, tüm şubelerine hem ürün satışı yaptıklarını, hem de şubelerinin satışları üzerinden kar payı aldıklarını ve bu nedenle mağazaların günlük cirolarının takibinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti. Bununla birlikte sipariş ve stok takibini de önceden kullandıkları dağınık sistemlere oranla Netsis üzerinde hatasız ve esnek bir yapıya kavuşturduklarını dile getiren Deniz, “Sunucuları şirket merkezimize satın almak yerine bulut altyapısından yararlanarak kiralamayı tercih ettik. Böylelikle yatırım ve bakım maliyetleri düşük, katma değeri de bir o kadar yüksek bir projeye imza attık.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir