Nitelikli turiste hizmet veren MICE’cilerden ‘nitelikli network etkinliği’  

I-MICE Network Etkinlikleri’nin ikincisi 31 Mart gecesi Portaxe’de gerçekleşti. 700’ün üzerinde acente, otel ve hava yolu şirketinin hazır bulunduğu etkinlik, B2B görüşmeler ile başladı, network partiyle zirve yaptı…

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), nitelikli turiste hizmet veren MICE segmenti çalışan acenteler başta olmak üzere tüm sektör paydaşlarını 31 Ocak gecesi Portaxe’in ev sahipliğinde ve Divan Otelleri’nin ikram sponsorluğunda ağırladı. Yaklaşık 550 MICE segmenti çalışan acente, etkinlik yönetimi şirketi ve 150 civarında tedarikçi iş ortağının yer aldığı network etkinliğinin B2B görüşmelerine ise 450’ye yakın sektör çalışanı katılım sağladı.

Önce B2B görüştüler sonra partilediler…

İki bölüm halinde gerçekleşen gecenin 17.00 – 19.00 saatleri arasında sektör paydaşları, Shine alanında B2B etkinliğinde bir araya gelip yeni iletişim ve iş birliği fırsatları yakaladı. Organizasyonda toplamda 28 sponsor firma stand açarak sektör paydaşları ve iş ortaklarıyla bir araya geldi. Çok yoğun katılımlı gerçekleşen etkinlikte gelecek adına önemli iş birlikleri gelişti. Programın ikinci bölümünde ise, davetliler Portaxe alanına yönlendirildi. Misafirleri Portaxe alanında girişten itibaren özenle hazırlanmış kokteyller, ünlü DJ Cem Mangaloğlu’nun geceye özel repertuvarı ve yine özenle hazırlanmış kusursuz bir organizasyon ve hazırlık karşıladı. Gecenin sunuculuğunu üstlenen sevgili Sevinç Şatıroğlu sırasıyla sahneye derneğin Genel Sekreteri  Sezen Akyazı, 2. Başkan Işıl Özmen ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt’u davet etti.

Sezen Akyazı: “Görüyoruz ki, çok doğru yapmışız”

I-MICE Genel Sekreteri Sezen Akyazı, “Geçen ay ilkini gerçekleştirdiğimiz networking etkinliğimizi bu ay ilk defa öncesinde B2B ile birleştirdik. Görüyoruz ki, çok doğru yapmışız. Bugün birbirini tanıyanlar iletişimlerini artırdı. Tanımayanlar ise yeni iletişim ve iş birliği fırsatları yakaladı. Biz bunu çok önemsiyoruz. Yeni etkinlik planlamalarımızı da bu heyecanla devam ettireceğiz.” dedi.

Işıl Özmen: “Dernek yönetimine kadın gücünün yansımasını gururla paylaşıyorum”

I-MICE 2. Başkanı Özmen, “Değerli dostlar, derneğimiz yurt içi ve yurt dışı tanıtım gezileri, I-MICE akademi ile eğitimler, otel infoları, sosyal sorumluk projelerinin yanı sıra sektörü bir araya getiren networking etkinlikleri de gerçekleştiriyor. Senenin ilk etkinliğini bugün sizlerle yapıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Dernek yönetimine kadın gücünün yansımasını da gururla paylaşıyorum. İyi eğlenceler.” dedi.

Hüseyin Kurt: “Üye sayısı 600’leri bulan kocaman bir aileyiz”

Gecede söz alan Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt, “50 civarında sektör paydaşını içinde barındıran, nitelikli turiste hizmet veren, yıllık 70-80 bin civarında etkinlik ve organizasyon gerçekleştiren 200 binin üzerinde direkt ve 400 binin üzerinde dolaylı çalışanı olan, yıllık 15 milyar dolar ticaret hacmi oluşturan MICE segmenti son yıllarda başlı başına bir sektör haline geldik. Sektör adına katma değer üretmek, fayda sağlamak ve dokunmak için varız. Derneğimiz sektördeki gücünü siz sektör paydaşlarımızdan ve üyelerimizden alıyor. Günden güne güçlenen ve büyüyen üye sayısı 600’leri bulan kocaman bir aileyiz. İstiyoruz ki, sizlerle daha da güçlenelim. Hep birlikte sektörümüze daha fazla daha güçlü sahip çıkalım. Hepinizin ayaklarına sağlık.” diye konuştu.

Lütfü Sapmaz: “Ortak gayemiz, sektörü hak ettiği yere taşımak”

Gece söz alan Portaxe Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Sapmaz, “Bugün, burada mekan sponsoru olmaktan, turizmin kalbi sektör paydaşlarıyla, dostlarımla, iş ortaklarımla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Her birimiz dışarıda rakip olabiliriz ama içimizde çok iyi dostlarız. Her birimizin ortak gayesi sektörü hak ettiği yere taşımak. Bu bağlamda başta Divan Otelleri olmak üzere organizasyonun gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen tüm sponsor dostlarımıza ve buraya gelen sizlere teşekkür ederim.” dedi.

Deniz Dikkaya: “Bu nitelikli geceye katkı sağlamaktan mutluyuz”

Gecenin Catering sponsoru Divan Hotelleri Satış ve Pazarlama Direktörü Deniz Dikkaya ise, “Portaxe’te, burada siz kıymetli iş ortaklarımızla ve sektör paydaşlarımızla bu kadar nitelikli bir gecede olmaktan dolayı çok mutluyuz. Geceye Divan Otelleri, Divan Catering ve Divan Pastaneleri olarak destek vermekten dolayı son derece mutlu olduk. Organizasyonda bizleri bir araya getiren ve içinde olmaktan paydaşı olmaktan keyif aldığımız derneğimize ve yöneticilerine de çok teşekkür ederiz. “ dedi.

Gece; sponsorlara plaket, Biraderler Cabaret’in renkli, keyifli ve çok eğlendirici performansı ve çekilişlerle devam etti. Sektör paydaşları B2B etkinliğinden ayın yorgunluğunu ve stresini sahnede eğlenerek attı.

#imice #uluslararasımiceendüstrisiderneği #portaxeshine #portaxe #networketkinlik #networking #mice #miceturizmi #turizm #evet #etkinlik #hüseyinkurt #ışılözmen #sezenakyazı #divanotelleri #denizdikkaya #lütfüsapmaz #istanbul

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir