Pasfil Makine de Ibatech Fuarında

Pasfil Makine 12-15 Nisan 2012 tarihleri arasında İstanbul Cnr Expo Center’da gerçekleşecek olan Ibatech Ekmek Pasta ve Teknolojileri Fuarı’nda gıda makinalarını sergileyecek.

Ibatech Ekmek Pasta ve Teknolojileri Fuarı’nda gidamak.com adresinde de yer alan birçok gıda makinası içinden kurabiye makinası, içli köfte makinası, bisküvi formlama makinası, p2p makarna makinası, tatlı dolum makinası ve susamlama, bulama makinası sergilenmek üzere seçilmiştir.

Ibatech Ekmek Pasta ve Teknolojileri Fuarı’nda sergilenecek olan gıda makinalarının kısa açıklamaları altta yer almaktadır. Gıda makinalarımız hakkında bilgi almak ve incelemek isteyen herkezi Ibatech Ekmek Pasta ve Teknolojileri Fuarı’na bekliyoruz.

Kurabiye Makinası

Kurabiye makinası çift renk içi dolgulu ürün şekillendirme makinasıdır. Kurabiye makinası ile ister 2 ayrı hamur ve iç dolum ya da 3 ayrı ürünü kat kat doldurark üretim yapar. Dilerseniz dolgusuz ürün verir. Kurabiye makinası yeni lezzetler için idealdir. Kurabiye makinası ürün standartizasyonu ile endüstriyel üretime uygun yüksek kapasiteli, pratik kullanışlı bir makinadır. Kurabiye makinası 10 gram ile 180 gram arası tatlı ve tuzlu 5 farklı şekilde ürünler üretebilir. Kurabiye makinası saatte 7500 adete kadar üretim kapasitesine sahiptir. Kurabiye makinası 4 kesme bıçağı, 4 iç dolum nuzulu ve 9 dış dolum nuzulu ile komple set halindedir. Kurabiye makinası en yüksek güvenlik standartlarına sahiptir. Elektronik panosu komple Siemens marka kullanılmıştır. Güç gerektiren iç ve dış hamurlarda AC motorlar kullanılmıştır. Kurabiye makinası paslanmaz çelik ve toksit üretmeyen gıdaya uygun polietilen malzeme ile imal edilmiştir.

İçli Köfte Makinası

İçli köfte makinası içi dolgulu ya da dolgusuz üretim için uygundur. İçli köfte makinası ürün standartizasyonu ile endüstriyel üretime uygun yüksek kapasiteli, pratik kullanışlı bir modeldir. İçli köfte makinası 10 gram ile 180 gram arası tatlı ve tuzlu 5 farklı şekilde ürünler üretebilir. İçli köfte makinası saatte 10.000 adete kadar üretim kapasitesine sahiptir. İçli köfte makinası 4 kesme bıçağı, 3 iç dolum nuzulu ve 9 dış dolum nuzulu ile komple set halindedir. İçli köfte makinası en yüksek güvenlik standartlarına sahiptir. Elektronik panosu komple Siemens marka kullanılmıştır. Güç gerektiren iç ve dış hamurlarda ekstra güçlü AC motorlar kullanılmıştır. İçli köfte makinası paslanmaz çelik ve toksit üretmeyen gıdaya uygun polietilen malzeme ile imal edilmiştir.

Bisküvi Formlama Makinası

B1200 Bisküvi Makinası, fırın ve pastanelerin bisküvi şekillendirme sorunlarına çözümler getirir. Bu eşsiz, kompakt ve masaüstü model sayesinde bisküvi imalatınızda porsiyon kontrolü sağlarsınız. Bisküvi makinasının çarkı döndüğü sırada, bisküvi hamuru şekillendirme kalıplarına doğru itilir.

Şekillendirme kalıbından gelen şekilli hamur, tel vasıtası ile kesilerek konveyör bandına düşer. Bisküviler, kullanıcılar tarafından kolayca pişirme kağıtları üzerine yerleştirilir. Bisküvi makinası, parçacıklı bisküvi hamuruna (çikolata parçacıkları, vişne, fındık vb.) minimum zarar verecek şekilde dizayn edilmiştir. Kalıplar özel bir alüminyumdan imal edilmiştir. Bisküvi makinası sadece unlu mamuller sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Özgün tasarımı sayesinde bisküvilerin minimum kayıp ile kesimi sağlanmıştır. Bisküvilerin boyutlarına göre çok farklı kalıp seçenekleri bulunmaktadır. 25 mm. ile 115 mm. arasında, basit şekillerden çok daha spesifik şekillere kadar geniş bir yelpazeye sahip kalıp seçenekleri bulunmaktadır. Kalıpları sökülüp takılması gayet basittir. Bu işlemler esnasında herhangi bir alete ihtiyaç duymazsınız. Standart kalıplar: Yuvarlak ve kare, özel kalıplar: Tavşan, çam ağacı, kardanadam vb. NOT: Müşterinin talep edeceği farklı bir şekilden de kalıp tasarlanabilir. Ürün Çeşitleri: Amerikan tipi yumuşak kurabiye, tarçınlı bisküvi, küçük ekmek, yulaflı bisküvi, vişne / fındıklı bisküvi, çikolata parçacıklı kurabiye, pirinç patlaklı bisküvi, truffle.

P2 Pleasure Makarna Makinası

P2 pleasure makarna makinası birleşmiş bir makinadan çok daha fazlasıdır. Makarna profesyonelleri için eksiksiz bir atölye gibidir ve her türlü üretim ihtiyacına cevap verir. P2 pleasure makarna makinalarının ana modeli PIDUE modelidir. P2 Pleasure makarna makinası PIDUE makarna makinası ile ravioli makarna makinalarının kombinasyonundan oluşmuştur. Çok çeşitli kalıpların değişimi ile hem kısa, hem uzun makarna üretimine ve ravioli ünitesi ile de çok çeşitli şekillerde ve ölçülerde ravioli üretimine olanak sağlar. Aksesuarlar: 1- Tagliatelle Otomatik Kesme Ünitesi 2- Extruder Haznesi (kısa kesim makarna yapımı için); P2 pleasure makarna makinasının sadece çift haneli modelinde bulunmaktadır. İstenilen her çeşit makarna üretimi bronz ya da PTFE kalıpların değişimi ile sağlanır. P2 pleasure makarna makinasının hem tek hazneli, hem çift hazneli hem de çift hazneli ve extruder’li modelleri bulunmaktadır.

Tatlı Dolum Makinası

Tatlı dolum makinalarının kullanım amacı; Ürününüzün seri, hijyen ve gramajlı olarak dolumunu sağlamaktır. Tatlı dolum makinalarımız ile saatte 1000 ile 3000 adet ürün dolumu yapabilirsiniz. Günlük 10000 ile 30000 kap ürün dolumunu rahatlıkla yapabilirsiniz. (miktarlar ürünlerin gramajlarına göre değişiklik gösterir.) Tatlı dolum makinaları; pastaneler, sütlü tatlı üreticileri, hazır yemek servisleri, oteller, tatil köyleri ve üretiminin bir bölümünde, tatlı üreten ve bu üretiminde standartlaşmayı hedeflerken daha fazla kazanmayı düşünen tüm işletmeler için uygundur. Tatlı dolum makinaları ile imalathanenizde doldurabileceğiniz ürünler şunlardır: Tanecikli ve taneciksiz kek hamuru, muffin kek, pandispanya, höşmerim, sütlaç, aşüre, profiterol sosu, puding, supangle, sufle, muhallebi, dondurma, beze, pataşu hamuru, acıbadem hamuru, marmelat, taneli reçel, amerikan salatası, zeytin ezmesi, krem peynir, patates salatası vb. Ayrıca farklı nuzullar ile kruvasan, donut, berliner hamuru ve profiterol toplarının içine marmelat, krema veya sos enjekte etme işlemlerini de yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tek bir makina ve farklı nuzullarla gerçekleştirebilirsiniz.

Susamlama Bulama Makinası

Susamlama bulama makinası kompakt ve çok yönlüdür. Ürün önce sıvı dolu tanka düşer, daha sonra hareketli konveyör ile bulama tankına ulaşır. Kusursuz bulanma ve susamlama için paslanmaz perdeden geçerek ürünün her yerinin istenilen kaplamaya bulanması sağlanır. Susamlama bulama makinası 20 ve 40 gr. arası ürünler için saatte 9000 adet ürün kaplar. Susamlama bulama makinası 40 ve 80 gr. arası saatte 5000 adet ürün kaplar. Susamlama bulama makinası ile dilerseniz kurabiyelerinizi çikolata, hindistan cevizi, kepek gibi ürünlerle kaplayabilir ya da kandil simidi ve benzeri ürünlerinizi susamlayabilirsiniz. Tavuk, kroket ve balık parçacıklarını paneleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir