Qatar Aırways ilk 787 Dreamlıner’ını teslim alıyor

Qatar Airways, ABD’li uçak üreticisi Boeing’in Seattle’daki merkezinde yapılan özel bir törenle ilk Boeing 787 Dreamliner’ı teslim aldı.

Uçağın Qatar Airways’e teslim edilmesi için Boeing hangarı seçildi. Yapılan tören, havayolu şirketinin çok sayıda yöneticisi, Boeing yöneticileri ve hem yerel hem de uluslararası medya tarafından izlendi. Törenin onur konuğu Birleşik Devletler Qatar Büyükelçisi Sayın Mohamed Bin Abdulla Al-Rumaihi’ydi.

Qatar Airways’in bölgede, 787 teslim alan ilk hava yolu şirketi olması ile birlikte, Orta Doğu havacılık sektöründe bir dönüm noktası yaşandı. Doha merkezli hava yolu şirketinin 60 adet Dreamliner siparişi bulunuyor. Bunların teslimatlarının gelecek bir kaç hafta, ay ve yıl içinde yapılması planlandı.

Genişlik, konfor ve lüks, yolculara 787 ile benzersiz bir seyahat deneyimi yaşatmak için sınırlarını genişleten Qatar Airways’in uçaklarının en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Koltuk tasarımı, projede üretici ile birlikte çalışan Qatar Airways’in istediği şekilde yapıldı.

KABLOSUZ ÖZELLİKLER İLE DONATILMIŞ İLK 787

Bu özellikler tüm yolcuların (hem Business Class hem de Economy Class kabinlerinde seyahat eden) Wi-Fi ve GSM telefonu seçeneklerini kullanarak bağlantı kurmasına olanak sağlıyor. Bütünüyle interaktif uçuş eğlence sistemi yolculara 1000’den fazla video ve ses seçeneği sunuyor.

“AMERİKA PİYASASINA GİREREK YENİ BİR DÖNEM YAŞADIK”

Seattle’da yapılan törende misafirlere seslenen Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker 2007 yılından beri hava yolu şirketinin filosuna katılan uçaklar arasındaki bu en yeni uçağın, şirketin tarihinde  yeni bir başlık açan önemli bir olay olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Beş yıl önce Boeing bize, ilk uçağı 777’nin teslimatını yaptı. 2007 yılında, programlı New York ve Washington DC uçuşlarımız ile Amerikan piyasasına girerek Qatar Airways olarak yeni bir dönüm noktası yaşadık. Bugün, Birleşik Devletler ve Boeing ile daha güçlü bağlara sahibiz çünkü 787 Dreamliner teslimatı yapılan ilk Orta Doğu Müşterisi olduk.”

Boeing son teknoloji uçaklar üretiyor. Bunların her biri Orta Doğu’da ve tüm dünyada bizimle uçan yolcularımıza sunduğumuz bize özel Beş Yıldızlı hizmeti doruk noktasına taşıyacak şekilde tasarlandığından bahseden Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker sözlerini şöyle devam etti:  “Qatar Airways, 15 yıl önce uçuşlarına başladığı zamandan beri, ulusal bayrağımızı dünyanın her köşesine taşıma rüyasının peşinden gidiyor. Art arta iki yıl Dünyanın En İyi Havayolu Şirketi seçildik. Bugün de dünyanın en gelişmiş uçakları ile her köşeye ulaşıyoruz.”

“YOLCULARIMIZA BENZERSİZ BİR DENEYİM YAŞATACAK”

“Genişlik, konfor ve yolculara sunulan en iyi uçuş eğlencesi seçenekleri yeni Boeing 787’lerin önemli özelliklerinden biri. Qatar Airways bu alanda gerçek bir lider olmak için çok zaman ve çaba harcadı, koltuk tasarımı ve diğer özellikler üzerinde üreticiler ile birlikte titizlikle çalıştı.”

Boeing Commercial Airplanes Başkanı ve CEO’su Ray Conner, Qatar Airways’in hava yolu şirketleri arasında en büyük başarıyı elde eden şirketlerden biri olduğundan şüphe duymadığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Qatar Airways, günümüzün teknolojik açıdan en gelişmiş ticari jet uçaklarına sahip. Benzersiz yakıt verimliliği ve yolcu konforu ile 787’nin Qatar Airways’in kalite ve karlılık hedefine uygun bir uçak olduğuna şüphe yok. Bugün yapılan teslimat Boeing’in Qatar Airways ile karşılıklı mükemmellik taahhüdüne dayanan ortaklığında yeni bir dönemin başlangıcı oldu.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir