Radisson, 2023’e güçlü anlaşmalar ve açılışlarla başladı

EMEA ve APAC bölgelerinde ekonomiden lüks yaşam tarzı markalarına kadar uzanan dokuz farklı markasıyla iddialı büyüme ve gelişme planını sürdüren Radisson Otel Grubu, 2023’e güçlü anlaşmalar ve açılışlarla başladı.


Radisson Otel Grubu, 2023 yılının ilk çeyreğinde, İtalya’da lüks yaşam tarzı segmentindeki beşinci Radisson Collection tesisi olan Radisson Collection Hotel, Santa Sofia Milan’ın yanı sıra Litvanya’daki ilk Radisson Collection tesisini açtı. Grup ayrıca Brüksel’deki ikinci Radisson Collection tesisi, Radisson Collection The National Hotel, Brüksel, Orta Asya’daki ilk Radisson Collection tesisi, Radisson Collection Hotel, Taşkent ve Nijerya’daki üçüncü tesisi için anlaşma imzaladı. Radisson Collection portföyünde yapım aşamasında ve faaliyette olan 50’den fazla otel bulunuyor.

2021’e kıyasla %40 daha fazla anlaşma gerçekleştirdi

DACH bölgesinde büyüme planlarını hızlandıran Radisson Otel Grubu, bu yılın ikinci yarısında açılması planlanan Radisson Blu Hotel at Porsche Design Tower Stuttgart ve 447 oda ve rezidans ile Zürih’teki en büyük tesis olacak. Grubun Zürih’teki ikinci Radisson oteli dâhil olmak üzere, bu yıl 1.800’den fazla odaya sahip dört otelin daha açılması planlanıyor. Grup, 2023 yılına Berlin’deki ilk Radisson Individuals oteli olarak 701 odalı ünlü Berlin Hotel ile anlaşma imzalayarak başladı ve hemen ardından Münih Havalimanı’nda bir Radisson Individuals oteli ile anlaşma yapıldı. Ayrıca, bu yıl ilerleyen tarihlerde Grup Dresden ve Dortmund’da iki yeni prizeotel tesisi açmayı planlıyor ve ardından 2023 yılının birinci çeyreğinde anlaşma yapılan Osnabrück’te bir prizeotel tesisi daha açılacak. Yeni ve mevcut tüm prizeotel tesislerinde, markanın bütüncül sürdürülebilirlik taahhüdü prizePromise uygulamaya konacak. Bu taahhüt kapsamında, %100 karbon nötr konaklama, yeşil kat hizmetleri, tek kullanımlık plastiklerin kaldırılması, Otel Sürdürülebilirlik Temelleri ve 2050’ye Net Sıfır hedefiyle uyumlu girişimler yer alıyor.

Radisson Otel Grubu, bu yılın başında Çin’de sınırların yeniden açılmasıyla yaklaşık 20 otel anlaşması ve açılışı gerçekleştirdi. Bu yeni anlaşmalar ve açılışlarla Radisson Otel Grubu, güçlü geçirilen 2022’nin ardından, APAC bölgesinde 2021’e kıyasla %40 daha fazla anlaşma gerçekleştirdi ve Çin’de 80 otel açtı.

Elie Younes: “APAC bölgesinde olağanüstü büyüme kaydettik”

Radisson Otel Grubu Küresel Geliştirme Başkanı Elie Younes konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “2023 yılına mülk sahiplerimiz için daha fazla fırsat ve konuklarımız için daha fazla olanak sunmak adına güçlü anlaşmalar ve açılışlarla başladık. Birinci çeyrekte, EMEA’nın yanı sıra APAC bölgesinde olağanüstü büyüme kaydettik ve DACH, KSA, Çin, Tayland, Vietnam, Avustralya ve Hindistan’a güçlü bir şekilde odaklandık. Şehir ve tatil oteli markalarından oluşan benzersiz portföyümüz, Radisson Blu’nun Avrupa’daki en büyük üst segment marka ve Radisson’un EMEA’da en hızlı büyüyen marka olarak konumunu pekiştiriyor.”

#RadissonOtelGrubu #EMEA #APAC #ElieYounes #otel #yatırım #yeni #turizm #konaklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir