Salat satışlarının %50’sini Horeca’ya yapacak

Haber: Hatice Ünal Bilen

Bunge Gıda tarafından 2.5 yıl önce satın alınan Salat, yeniden raflarda… Satışlarının yüzde 50’sini Horeca’ya yapacaklarını açıklayan Salat markası Satış & Pazarlama Direktörü Erman Erol, “Ev dışı bizim için önemli bir satış kanalı. Horeca’da yüksek performanslı, sağlıklı ürünler hedefliyoruz” dedi.

Bunge Gıda, yemeklik markası Salat’ta yaşanan gelişmeleri 12 Haziran Salı günü basına yönelik düzenlenen bir toplantıyla duyurdu. Bunge Genel Müdürü Paul Ayton ile Gıda ve Katkı Maddeleri Direktörü Erman Erol’un katılımıyla gerçekleşen toplantıda Salat’ın aldığı ‘Üstün Lezzet Ödülü’nün yanı sıra markanın gelecek döneme ilişkin hedefleri ve Horeca sektörüyle ilgili projeleri paylaşıldı.

Mutfak Sanatları Akademisi’nin bahçesinde Salat yağın lezzetli sunumları eşliğinde gerçekleşen yemekli toplantı özel tadım menüsü ile katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Salat

ERMAN EROL:HORECA ÖNEMLİ BİR SATIŞ KANALI”

Tanıtım toplantısında konuşan Salat markası Satış & Pazarlama Direktörü Erman Erol, Bunge Gıda olarak salat markasını 2.5 yıl önce satın aldıklarını söyledi. Satışlarının yüzde 50’sini Horeca sektörüne dönük gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Erol sektöre dair beklentilerini şöyle aktardı: “Horeca, Türkiye’de gelişen bir sektör. Ev dışı tüketim oranı gün geçtikçe artıyor. Bizim için de çok önemli bir satış kanalı. Bu doğrultuda yeni ürünler geliştiriyoruz. Şefler ile yakın temas halindeyiz. Onlara her fırsatta ürünlerimizi anlatıyoruz. Ev dışı tüketiminde çok yüksek performanslı, sağlıklı ürünler hedefliyoruz. Satışlarımızın yarısını bu sektöre dönük gerçekleştirmek en önemli hedefimiz olacak.”

Paul Ayton-Çisil GÖkşar-Erman Erol -

MARKAMIZ ARTIK ‘ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLLÜ’

Toplantıda Salat markası ile elde ettikleri ‘Üstün Lezzet Ödülü’ başarısını da paylaşan Erol,“Markamız, merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (International Taste&Quality Institude-iTQi) her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Ayçiçek, Kanola ve Mısır yağları ile ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü. Bunge Gıda olarak Salat markamızın, Türkiye’de ayçiçek, mısır ve kanola ürünleri için bu ödülü hak eden ilk ve tek bitkisel sıvı yağ markası olmasının haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Şirket olarak öncelikli hedeflerinin tüketicilere özledikleri kaliteye ve lezzete kavuşturmak olduğunu söyleyen Erol, “Bu amacımıza ulaşmak için de tüm üretim süreçlerimizde büyük bir titizlik gösteriyoruz. Daha üretim aşamasına geçmeden, sadece en iyi tohumlardan üretilen en kaliteli mahsulleri topluyor, Trakya’daki modern üretim tesislerimizde yüksek kalite standartlarıyla, son teknoloji preslerden geçirerek ham yağ elde ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin en modern rafinelerine sahip tesislerinde yüksek kaliteli yemeklik yağlar ürettiklerini kaydeden Erol, “Yağlarımızı farklı ihtiyaçlara göre hazırlanmış ambalajlara el değmeden dolduruyoruz. Gelişmiş lojistik ağımız aracılığıyla da ürünlerimizi Türkiye’nin her bir iline, lezzet ve sağlık dolu sofralara ulaştırıyoruz” dedi.

Erol, konuşmasını “Salat’ın, Avrupa’nın en prestijli aşçılık ve içecek dernek üyelerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda aldığı ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü, 65 yıldır markamızı tercih eden mutfakların isimsiz kahramanları kadınlarımıza armağan ediyoruz” sözleriyle tamamladı.

Salat-Üstün Lezzet Ödülü3

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir