Selva, makarna atölyesinde lezzet deneyimi

Selva Gıda, İtalyan Şef Danilo Zanna ve Mövenpick Hotel baş aşçısı Giovanni Terracciano liderliğinde ürün gamına yeni eklediği ‘Akıllı Makarnalar’ ile lezzetli ve sağlıklı makarnaları deneyimletti.

Sağlık ve lezzeti bir arada sunan, kalitesinin özünde yüksek kalitede hammadde kullanımı yatan Selva Gıda, Mövenpick Hotel Istanbul’da, İtalyan Şef Danilo Zanna ve Mövenpick Hotel baş aşçısı Giovanni Terracciano liderliğinde makarna atölye çalışması düzenledi. Atölye çalışmasında Selva’nın ürün gamına yeni eklediği ‘Ruşeymli Makarna’, ‘Tam Buğday Makarnası’ ve ‘Yulaflı Makarna’dan oluşan “Akıllı Makarnalar”serisinden hazırlanan tariflerle katılımcılara makarna deneyimi yaşatıldı.

MAKARNANIN AKILLISI

Selva Gıda, ‘Ruşeymli Makarna’, ‘Tam Buğday Makarnası’ ve ‘Yulaflı Makarna’dan oluşan “Akıllı Makarnalar” serisi ile hem çocukların hem de gençlerin sağlıklı beslenmesine katkı sağlıyor. ‘Akıllı Makarnalar’ın Ar-Ge çalışmalarında da yer alan Prof. Dr. Adem Elgün, buğdayın en hayati besin deposu olan ruşeymin içeriğinde bulunan yüksek miktarda besinsel liflere, vitamin E, folik asit, ve B1 kompleksi vitaminlerine, kalsiyum, fosfor, potasyum ve çinko gibi minerallere, doymamış esansiyel yağ asitlerine, doğal şekerlere, yumurta, et ve süt kalitesinde proteinlere sahip çok yoğun ve zengin bir besin maddesi olarak kabul edildiğini belirterek; “1 ton buğdaydan 1 kilogram elde edilebilen ruşeym, içeriğindeki E vitamini sayesinde çok güçlü bir antioksidan özelliğine sahip.

‘Tam Buğday Makarnası’ ise, içeriğinde hem kepek hem de ruşeym içeriyor. Klasik makarnaya göre daha fazla lif ve proteine sahip. Böylece, sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olurken lifli yapısı ile de tokluk hissi veriyor. Protein açısından yağ ve süt kadar önemli olan yulafın kullanıldığı ‘Yulaflı Makarna’ da demir, magnezyum, manganez, çinko, E vitamini ve B grubu vitaminlerini içeriyor.

#selva #selvagıda #danilozanna #mövenpickhotel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir