Sheraton İstanbul Esenyurt açıldı

Uluslararası otel zinciri Marriott’un üst segment markalarından Sheraton’un en yeni oteli İstanbul’da misafirlerine kapılarını açtı.

İstanbul’daki nitelikli ve geniş olanaklı konaklama tesislerine bir yenisi daha eklendi. Güray Group’un yatırımıyla hayata geçen Sheraton İstanbul Esenyurt, misafirlerini ağırlamaya başladı.

Sanat ve sanatçı dostu, 269 odalı

Sanat ve sanatçı dostu dizaynı ile konaklayanların dikkatini çeken tesis, büyüklükleri 33 metrekare ile 65 metrekare arasında değişen 269 lüks misafir odası, 1.200 metrekare alana kurulu SPA, yüzme havuzu ve fitness salonu, 12 kişiden 1.000 kişiye kadar etkinliklerin yapılabileceği farklı büyüklükteki salonları ile bölgedeki önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Sheraton İstanbul Esenyurt’un genel müdürlüğü görevini üstlenen tecrübeli turizmci Ersin Durgun, Sheraton markasının dünyayı birleştiren bakış açısı ile Türk misafirperverliğini harmanlayarak konuklara üst düzey konaklama hizmeti sunacaklarını belirtti.

Ersin Durgun: “Bölgede büyük bir açığı kapatmış olduk”

Türk ve dünya mutfağından lezzetleri misafirlerin beğenisine sunduklarını kaydeden Durgun, tesisteki MICE olanaklarına da dikkat çekti. Durgun, “1.200 metrekarelik, kolonsuz ve tamamı gün ışığı alan Marmara Balo Salonu ve 7 adet seminer ve toplantı salonu ile bölgede büyük bir açığı kapatmış olduk. Toplantılar, organizasyonlar ve düğünler için misafirlerimize üst düzey bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

18. katta yüzme havuzu ve Infinity SPA, 16. katta Lounge

Satranç oyunundan esinlenerek dizayn edilen Chess Restaurant, & More By Sheraton Bar & Kafe, 18. katta yer alan Kum SPA, yüzme havuzu ve fitness salonu, 16. katta yer alan Sheraton Club Lounge ile misafirlere konforlu ve keyifli bir deneyim yaşatacaklarını ifade eden Ersin Durgun şunları söyledi: “Güray Gayrimenkul tarafından yatırımı yapılan bu projede yer aldığım için mutluyum. Dünyanın en büyük Sheraton otellerinden birini işletmeye açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Profesyonel ekibimiz de bunun sorumluluğunu taşıyor. Çalışanlarımız ve misafirlerimiz için her şeyin en iyisini düşünüyoruz. Burada ekipler arasında muazzam bir uyum var. Bu bize cesaret veriyor. Önce insan’ mottosu ile hareket ettiğimiz için, zorlu süreçleri her zaman kolay aştık.”

Açılış yılında hedef yüzde 70 doluluk

Açılış yılında yüzde 70 doluluk hedeflediklerini açıklayan Durgun, “Bu hedefe ulaşırken misafir memnuniyetini de en üst seviyede tutacağız. Misafirlerimizin otelimizde yaşayacağı deneyim, bizi rakiplerimizden ayıracak.” dedi.

Gürel Aydın: “Türkiye ve İstanbul turizmine güveniyoruz”

Güray Group Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Aydın ise, Türk turizmine, İstanbul’a inandıklarını belirtti. Esenyurt ve bölgesinin böyle nitelikli bir yatırıma ihtiyacı olduğunun farkında oldukları için yatırım yapma kararı aldıklarını kaydeden Aydın, “Pandemiye rağmen yatırım yapma konusunda en ufak tereddüt yaşamadık.” diye konuştu.

#SheratonİstanbulEsenyurt #güraygroup #marriott #ersindurgun #gürelaydın #yeniyatırımlar #yeniotel #istanbul #turizm #seyahat #konaklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir