“Sofralar Sergisi” dünyanın en ünlü davet tasarımcılarını ağırladı

Dünyada ilk kez Raffles İstanbul’da düzenlenen “Sofralar Sergisi – İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesi, dünyanın önde gelen en ünlü 9 davet tasarımcısını ağırladı.

Karaca ana sponsorluğunda gerçekleşen, “Sofralar Sergisi – İstanbul Kutlamalar Başkenti”, proje ortakları, KM Events Kurucu Ajans Başkanı Meltem Tepeler ve bluechip Creative Events Kurucu Ajans Başkanı Elmas Özler ev sahipliğinde 9-10 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşti.

Sergide yer alan tasarımcılar arasında, en son Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in düğün davetini hayata geçiren, düğün endüstrisi denilince akla ilk gelen isimlerden Colin Cowie ve tüm Hollywood davetlerinin organizasyonlarından sorumlu olan, Emmy Ödül Töreni ve Oscar Ödül Töreninin tasarımcısı Edgardo Zamora da bulunuyordu. Hollywood ünlülerinden Kim Kardashian’ın düğününü dekore eden uluslararası davet tasarımcısı Eddie Zaratsian, Avrupa’da eşsiz çiçek tasarımları ile bilinen Belçikalı Tomas De Bruyne, Ortadoğu’da kraliyet düğünleri ve davetlerini düzenleyen Lübnanlı Ghada Blanco, Avustralya’nın en ünlü davet tasarımcılarından Nadia Duran, Asya Kıtası’nın en ünlü düğün ve davet tasarımcısı Gideon Hermosa, Latin Amerika’nın en ünlü davet tasarımcısı Peru’dan Arturo de Noriega  ve Malta asıllı Avrupa cemiyet hayatının düğünlerine hayat veren tasarımcı Sarah Young’un İstanbul sofrası tasarımları ile misafirlere açılı açılmaz eşsiz bir deneyim yaşatıldı.

Paneller ve eğitimlerle dopdolu içerik

İstanbul’u kutlamalar destinasyonu olarak uluslararası platformlarda öne çıkarmak amacıyla hayat bulan “Sofralar Sergisi-İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesi, 9-10 Kasım 2022 tarihleri arasında Karaca ana sponsorluğunda Raffles İstanbul’da ilgi duyan misafirlerine gezme fırsatı sunuyor. Ünlü tasarımcıların sergilerinin yanı sıra projenin ilk günü olan 9 Kasım’da alanının önde gelen uluslararası ve Türk fikir liderlerinin katıldığı “Neden Kutlamalar Başkenti İstanbul”, “Şehirlerin Tanıtımında Kutlamaların Önemi”, “Kutlama Sanatı” ve “Sofra Kültürü, Gastronomi ve Sürdürülebilirlik” konulu paneller düzenlendi. 9-10 Kasım tarihleri arasında yapılan “Kadehlerde Türk Üzümleri” ve “Beylerbeyi Sarayı’nda Bir İmparatoriçe” konulu eğitimlere de sektör temsilcileri katılarak ilginç ve önemli bilgiler edindi.

Sofralar Sergisi Sofra Yarışması’na yoğun ilgi

Proje ayrıca sofra tasarımında uzman olan tasarımcılara da önemli bir fırsat sağlıyor. Jürisi dünyanın en ünlü davet tasarımcılarından oluşan ve Türkiye’de ilk kez hayat bulan Sofralar Sergisi Sofra Yarışmasına da büyük ilgi oldu. Yarışmacıların İstanbul temalı tasarladıkları sofra ünlü davet tasarımcıları tarafından seçilerek ilk 2 sofradan biri oldular ve sergide sofraları ile yer alma hakkı kazandılar. Bu davet masası ödüllerini kazanan tasarımcılar da MH Dream Maker’dan Melisa Demirhan Var ve O Luxw Desing, Inc’den Erica Jones ile Valerie Francois oldu.

#SofralarSergisiİstanbulKutlamalarBaşkenti #KMEvents #MeltemTepeler #bluechipCreativeEvents #ElmasÖzler #RafflesIstanbul #davet #tasarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir