Tarihi dokusu ve konforu ile Doubletree By Hilton Kuşadası…

DoubleTree by Hilton Kuşadası, tarihi Tabakhaneler’in eşsiz dokusu ile bölgenin en iyi turistik tesisi olarak dikkat çekiyor.

Dünyanın en büyük otel işletmelerinden Hilton Worldwide ile bir proje gerçekleştiren Göçtur, dünyada örneği nadir bulunan tarihi doku ile konforu bir arada barındıran DoubleTree by Hilton Kuşadası ile bölgeye en iddialı turistik tesisi kazandırdı. Kuşadası Marina’ya bakan eşsiz manzarası, konforu ve lüks anlayışıyla Kuşadası’na farklı bir soluk katan DoubleTree By Hilton Kuşadası, tarihi yapısını koruyarak lüks suit odalara dönüştürdüğü taş tabakhane yapılarıyla geçmiş ve bugünü bir arada yaşatıyor. 2013 Mayıs ayından bu yana Kuşadası merkezde hizmet sunan DoubleTree by Hilton Kuşadası, konferans ve gezi turizminin konuklarını lüks ve konfor standartlarının ötesinde hizmet anlayışı ile ağırlayacak şekilde tasarlanmış. Tarihi yeniden yaşatacak bu proje, sadece DoubleTree By Hilton Kuşadası ile değil, tarihi yapısını koruyarak dönüştürdüğü eski tabakhane yapıları ve yeni bir yaşam alanına dönüşen bölge ile de dikkat çekiyor.

GEÇMİŞLE BUGÜN BİR ARADA

Restorasyonunu mimar Nur Bağcı Kocasoy’un, peysaj mimarisini ise Dr. Turgay Ateş’in yaptığı Old Town Tanneries diye adlandırılan alan, aslına uygun olarak yeniden yapılandırılmış 4 adet taş bina ile eski mimari tarzdaki avlu kültürü ile oluşturulan ve içerisinde bir restaurant-bar, café, kitabevi ve kültür merkezinin bulunduğu yaşam alanından oluşuyor. Suit oda olarak kullanılan bu taş binaların içerisinde de kendi havuz ve bahçeleri bulunuyor.

 

MÖNÜLERİ İLE İDDİALI

DoubleTree by Hilton Kuşadası’nın otel bölümünde ise 87 oda mevcut. Dekorasyonunu Atölye A Mimarlık’ın yaptığı odalar, misafirler için konforun ön planda tutulduğu, kullanım rahatlığı ve farklılık oluşturacak şekilde dizayn edilmiş. Otel girişinde geniş bir galeri, galeri içinde de misafirlerini yukarıya davet eden bir merdiven ve resepsiyon yer alıyor. Burada Türkiye’nin en başarılı sanatçılarıyla sergiler düzenlenmesi planlanıyor. Otelin bir bahçe içinde yer alan SPA’sı ise sauna, hamam ve masaj keyfiyle size beklentilerinizin çok ötesinde bir keyif sunuyor. Hem yerli hem de yabancı turistler için bölgenin en iyi alternatifi olabilecek Linnet Patisserie ve Piccione Ristorante, muhteşem Kuşadası ve yat limanı manzarasıyla 12 Bar&Restoran ise iddialı mönüleriyle herkesin vazgeçilmezi olmaya aday.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir