Türk turistler Robinson Crusoe adasına gidiyor!

Türkiye’nin ilk global turizm portalı Geographika, Türk maceraperestleri Güney Pasifik’te tamamen ıssız bir adaya yolluyor.

Turizm portalı, Tonga ülkesine bağlı Robin Crusoe adasına gidecek kişilere adada bulunan insan yapımı tek şey olan palmiye yapraklarından inşa edilmiş bir barakada konaklayabilmeleri için biraz yiyecek, pala ve acil durumlar için cep telefonu veriyor.

Adada çok sayıda kuş, etrafında yüzen balina ve yunuslar dışında bolca sivrisinek ve örümcekler bulunuyor. Zehirli canlıların olmadığı adada sahilde yıldızların altında uyumak, ateş yakmak, bağıra bağıra şarkılar söyleyip adaya kimseyi yaklaştırmamak serbest.

Geographika ekibi, Robinson Crusoe’nun bunları dert etmediğini söyleyip, bu macera dolu deneyimi geçmişte daha çok Alman turistlerin denediğini belirtti. Kurban bayramı için adaya gitmeyi düşünen bir Türk çiftin, karar verirlerse Robinson Crusoe adasındaki ilk Türk vatandaşları olacaklarını da ayrıca belirttiler.

Her ihtimale karşı Geographika yetkilileri, bölgede bulunan başka bir adadaki 5 yıldızlı resort otelden rezervasyon yaparak vazgeçen turistleri rahat ettirmeyi düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir