Yaz Sonu İstanbul Otellerine Bereketli Geldi

İstanbul otellerinde, Eylül ve Ekim aylarında doluluklar % 100’leri bulacak.

BW Plus The President Hotel Satış Müdürü Fercan Başkan, “Eylül ve Ekim aylarına oda isteyenlere, yerimiz kalmadı doluyuz diyoruz” şeklinde konuyu aslında özetliyor. Eylül ve Ekim ayları İstanbul’un en yoğun aylarıdır. Gerek uluslararası kongreler, gerek yurtiçi ve yurtdışında iş dünyasının hareketlenmesiyle, oteller bu iki ayı yüksek doluluklar ile geçiriyor. BW Plus The President Hotel Satış Müdürü Fercan Başkan, Eylül ayının ilk 15 gününü kapattıklarını ifade  ederek, “Her iki ay için yoğun talepler gelmeye devam ediyor. İki aya ilişkin birçok gün dolu olduğundan, oda isteyenlere, yerimiz kalmadığını söylüyoruz” diyor.

İki Yıllık Rezervasyonlar
Eylül ve Ekim ayları rezervasyonlarının genelde 1 yıl öncesinden yapılmaya başlandığını anlatan Fercan Başkan, 2013 yılı Eylül – Ekim ayları rezervasyonlarını almaya başladıklarını belirtti. 2013 yılının diğer aylarına da taleplerin alındığını kaydeden Fercan Başkan, 2014 ile 2015 yıllarına ilişkin de rezervasyonların bulunduğunu söyledi.

Sıkıntısız Bir Yıl
Bu yılın ilk 8 ayını beklentilerinin üzerinde geçirdiklerini ve yıl genelinde hiç doluluk sıkıntısı yaşamadıklarını anlatan Fercan Başkan, Eylül ve Ekim ayları doluluklarının % 100’leri bulacağını ve oda fiyatlarının da diğer aylara oranla yüksek olacağını belirtti. İspanyol turistler tarafından ilk tercih edilen oteller arasında olduklarını kaydeden Fercan Başkan, otelde ağırlıklı olarak İspanyol, Alman, İngiliz turistlerin yanı sıra, son dönemlerde yüksek artış gösteren Arap turistleri de ağırladıklarını sözlerine ekledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir