Anasayfa » Manşet » Parkside Hotels & Resorts, Türkiye’de Anadolu yatırımlarıyla büyüyecek!

Parkside Hotels & Resorts, Türkiye’de Anadolu yatırımlarıyla büyüyecek!

Haber: Hatice Ünal Bilen

Dünya çapında 22’yi aşkın ülkede 110 oteliyle hizmet veren Parkside Hotels & Resorts, Türkiye ve Doğu Avrupa pazarlarına girmeye hazırlanıyor.

Dünya çapında 22’yi aşkın ülkede 110 oteliyle hizmet veren Parkside Hotels & Resorts, Türkiye ve Doğu Avrupa pazarlarına girmeye hazırlanıyor. Bugün Dedeman Istanbul, Qubbe Restaurant’ta Marka Doktoru iş birliği ile düzenlenen basına yönelik lansman toplantısında grubun yatırımları ve büyüme stratejisi hakkında bilgiler veren Parkside Hotels & Resorts Uluslararası Operasyonlar Başkan Yardımcısı P.J. Patel, 2019 yılı içinde hayata geçirmeyi planladıkları ilk yatırımları ile birlikte Türkiye’de ağırlıklı Anadolu’ya odaklanacaklarını söyledi.
Uluslararası zincir grubun Türkiye ve Doğu Avrupa pazarlarının temsilciliğini üstlenen Marka Doktoru Başkanı Gürkan Boztepe’nin yanı sıra Parkside Hotels &Resorts’un Türkiye’ye getirilmesinde rol oynayan Murat Oldaç’ın da hazır bulunduğu toplantıda Patel şu bilgileri aktardı:

Patel: “22 ülkede 110 otelle hizmet veriyoruz”
“Parkside Hotels & Resorts, dünyada 22’yi aşkın ülkede, 7 alt markamızla, toplamda 110 otel ile hizmet veriyor. Bunların içinde şehir, resort ve rezidans var. Şu anda açılış aşamasında olan 25-30 otel projemiz var. Bunlardan Umman’daki Parkside Resort Otelimizi önümüzdeki üç ay içinde açmayı planlıyoruz. Çin’de son dönemde açtığımız otellerimiz var, aralık ayında da 168 odalı, dört yıldızlı bir otel daha açacağız. Bu şekilde Asya’daki büyümemiz hızlı bir şekilde ilerliyor.”
Dünya çapında uluslararası havayolu şirketlerinden Delta Airlines ve Air France ile birliktelikleri olduğunu kaydeden Patel, “Bunlar aracılığıyla da grubu uluslararası alanda ciddi ölçüde tanıtma imkanımız oluyor. Bu sayede grubu daha ileriye taşımak, daha fazla misafir kitlelerine ulaşmak şansımız var” dedi.

“Yatırımlarımızda Anadolu’ya ağırlık vereceğiz”
Türkiye’de ağırlıklı Anadolu yatırımlarıyla büyümeyi planladıklarını belirten Patel, “İstanbul otel yatırımlarına doymuş bir şehir. Ancak Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu taraflarında yatırımcıların elini rahatlatacak, onlara esneklik sağlayacak bir gelişimin olması gerekiyor. Parkside Hotel Grubumuz da bünyesinde barındırdığı yedi otel markasıyla öncelikli olarak bu hedefe odaklanacak. Çünkü Türkiye’de birçok yabancı otel grubunun birçok farklı oteli var. Buradaki pasta ve pay giderek daralmakta.” dedi. Bu noktada Parkside Hotels’in yatırımcılara sunacakları esneklikler ile diğer zincir gruplardan farklılaşacağının altını çizen Patel, konuşmasının devamında bütün ülkelerde bölgenin yerel, lokal ortaklarıyla iş birliği yapmayı tercih ettiklerini belirtti. Türkiye pazarında diğer zincir gruplardan farklı olarak 10 yıllık işletme anlaşmasıyla ilerlemeyi hedeflediklerini aktaran Patel, ilk otel yatırımını ise 2019 yılı içinde hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

“Türkiye’de vizelerin kolaylaşması turizmi canlandırdı”
Türkiye turizmine ilişkin bir değerlendirmede de bulunan Patel, “Dünya çapında son 6 aylık dönemde Türkiye’ye Avrupa’dan ve İngiltere’den gelen turist sayısında ciddi artışlar var. Türkiye’de vizeler daha kolay hale gelmiş durumda. Bu da gelecek olan misafir, yolcu sayısını ciddi şekilde artırıyor. Örnek olarak Umman’da vize uygulamaları daha zor. Ama Türkiye’nin durumu çok farklı. Vizelerin kolaylaşması son 6 ayda İstanbul başta olmak üzere turizmi canlandıran bir güç oldu” dedi.

 

İnceleyin

Kapadokya’ya balon otel geliyor!

Niziplioğlu Holding, 100 milyon dolar yatırımla iki yıl içinde İstanbul-Mecidiyeköy ve Kapadokya’da iki oteli daha ...