Afrika Turizm Forumu’nun ilki Mısır’da gerçekleşecek

Afrika’nın en verimli profesyonel turizm buluşması olma hedefiyle 20 – 21 Mayıs 2024 tarihlerinde Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinde ilk kez düzenlenecek Afrika Turizm Forumu, Türk ve Afrika turizmcilerini bir araya getirecek.

Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral tarafından düzenlenen Afrika Turizm Forumu, Şarm El Şeyh Uluslararası Kongre Merkezi’nde 20’den fazla ülkeden turizm profesyonelini ağırlamaya hazırlanıyor. Forum, sektörün farklı pazarlarını ve dinamiklerini güçlendirmek, ilişkileri pekiştirmek, kurulacak yeni bağlantılarla kişi, kurum, kuruluş ve destinasyonların gelişimine destek olmak amacıyla düzenlenecek.

Selçuk Meral: “Afrika’nın en verimli turizm fuarı olmak istiyoruz”

Bu yıl ilki düzenlenecek olan forumla Afrika ülkelerinin turizm potansiyelini dünya pazarlarıyla yakınlaştırmayı ve herkes için yeni alternatif pazarlar üretmeyi hedeflediklerini belirten Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Afrika kıtası turist ağırlayan ve turist üretebilen bir coğrafya. Kıtanın hızla gelişen ekonomik gücü ve nüfusu önümüzdeki süreçte dünya pazarlarında ağırlığını daha da çok hissettirmeye başlayacak. Biz de GMT Fuarcılık olarak ATF sürecimize Afrika kıtasını ekleyerek dünya turizmine bir inovatif dokunuş daha yapmak amacıyla yola çıktık. Afrika Turizm Forumu, yüksek sezon öncesinde  gelişmeleri değerlendirmeye temel oluşturarak, Afrika’nın en verimli turizm fuarı olmasını hedeflediğimiz  fuarın ilk versiyonu olarak sektöre hareket ve heyecan getirecek.”

Afrika Turizm Forumu, 20 ülkeden tüm dünya pazarlarına misafir üreten davetli seyahat acentelerini, kaynak pazarlardaki etkin tur operatörlerini, hizmet kalitesiyle dünya markası haline gelmiş konaklama sağlayıcılarını, teknoloji üreten firmaları, ilgili ülke makamlarını bir araya getirecek. Turizm sektörüne yönelik hizmet, bilgi ve becerilerin aynı çatı altında toplanmasını sağlayacak.  ATF24egypt’te çeşitli ülkelerin konaklama sektörü ile Avrupa, İngiltere, CIS, Türkiye, Orta Doğu, Balkan, Benelüks ve Baltık pazarlarındaki operatör ve acenteler kendilerini tanıtma ve ilişkilerini geliştirme fırsatı bulacak.

 Afrika ile B2B

Afrika ülkelerinin ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerini ve yatırımcılarını, kanaat önderlerini, turizm otoritelerini, bürokratlarını ve bakanlıklarını “yerinde pazarlama” ilkesiyle bir araya getirme hedefiyle yola çıkan forum, B2B (birebir iş görüşmesi ) görüşmelerine de  ev sahipliği yapacak.  20 – 21 Mayıs tarihlerinde Afrika Turizm Forumu’nda 1000 davetli seyahat acentesi ile iki gün boyunca tam zamanlı iş toplantıları tesis edilecek. Afrika turizmi ve pazarları ile ilgili ülke profesyonellerini aynı zamanda aynı çatı altında buluşturmayı hedefleyen Afrika Turizm Forumu, 2024 sezonunun stratejilerini, 2025 sezonu için ise ilk düşünce ve önerilerin ortaya çıkacağı bir organizasyon olacak.

#afrikaturizmforumu #turizm #forum #mısır #afrika #selçukmeral #şarmelşeyh

Fuar içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir