Angelina Jolie Mısır’da Saklanacak!

Hollywood’un gözde çifti Angelina Jolie ve Brad Pitt, Mısır Turizm Bakanı’nın daveti üzerine geçtiğimiz günlerde Mısır’da kısa bir tatil yaptı.  Mısır’ın gizemli dünyasından etkilenen çift, önümüzdeki kış gerçekleşecek düğünlerini Aswan’da yapma fikrine de sıcak baktı. Önümüzdeki günlerde Kleopatra’yı oynayacağını açıklayan Angelina Jolie, “Burası benim gizlenme yerim olacak” dedi.

Mısır Turizm Bakanı Monir Fakhry’nin davetiyle Mısır’a giden Brad Pitt ve Angelina Jolie, Aswan, Abu Simbel ve Luxor kentlerinde üç gün geçirdi. Bu kentlerde bulunan tüm anıtları ziyaret eden çift, Nil kenarındaki Aswan kentinde bulunan yüzen restoranda baş başa yemek yedi.

 Mısır’a geldiğinde gördüğü güzellik karşısında büyülendiğini ifade eden Angelina Jolie, Mısırlı bakanın önümüzdeki kış gerçekleşecek düğününü Aswan’da yapması davetini de çok sıcak karşıladı. Aswan’a özel bir uçakla gelen ve eski Chataract Hotel’de kalan çift, Phiale Tapınağı’yla Nubian Müzesi’ni gezdi. Angelina Jolie ve Brad Pitt, Nubia kültürünü daha yakından tanımak istedikleri için öğle yemeğini Nubian Sahil Restoranı’nda yedi.

Ertesi gün Komombo ve Edfu tapınaklarını gezen çift, tapınakların ve duvar yazılarının güzelliğine hayran kaldı. Daha sonra Luxor’a geçip Winter Palace Hotel’de kalan Jolie’yle Pitt, Krallar Vadisi’ni, Kraliçeler Vadisi’ni, Tutankhamun’un Mezarı’nı ve Hatshipsut Tapınağı’nı ziyaret etti.

Angelina Jolie, bir filmde Kleopatra’yı canlandırmak için teklif aldığını ve bu teklifi kabul etmek konusunda o zaman tereddütleri bulunduğunu söyledi. Mısır’ı ziyaret ettikten sonra artık fikrini değiştirdiğini belirten Jolie şunları ekledi: “Mısır’ı kendime çok yakın hissettim, burası benim gizlenme yerim olacak…”Ünlü yıldız, ağustos ayında Mısır’a gelip Kraliçe Kleopatra’ya ilişkin bütün anıt yerleri ziyaret etmeyi, kumaş ve kraliyet tacı almayı planladığını söyledi. O ziyaretinde Angelina Jolie’ye filmin senaristi ve yönetmeni de eşlik edecek. Brad Pitt ise özellikle çöl yaşamından çok etkilendiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir