Makarna markası Barilla’dan Basketbolun Efsanelerine destek

Yenilikçi ve farklı ürünleriyle Türkiye’de makarna algısını değiştiren, dünyanın bir numaralı makarna markası Barilla, basketbola ve basketbolun efsanelerine desteğini sürdürüyor.

Dünya Veteran Basketbolcular günü şerefine her yıl Eylül ayının son haftası Dünya Veteran Basketbol Federasyonu’na (FIMBA) üye ülkeler tarafından düzenlenen Fimba Day, bu yıl ilk kez İstanbul’da Barilla’nın sponsorluğunda gerçekleşti.

29 Eylül Cumartesi günü Zincirlikuyu İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılışında bir konuşma yapan FimbaTurkey Temsilcisi Buluç Yalçın; “Yaşına göre hayatını yaşama, hayatına yaş ekle’ sloganını benimseyen FIMBA’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği FimbaDay’in bu yıl ilk kez burada kutlanmasından son derece mutluyuz. Turnuvaya katılan efsane oyuncularımıza, organizasyona destek veren Barilla’ya ve FIMBA ile ‘Durmadan Basketbol’ diyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Törene katılan Barilla yetkilileri de, spor ve hareketin sağlıklı bir yaşamın ayrılmaz parçası olduğunu vurgulayarak, Akdeniz beslenme modelinin en önemli bileşenlerinden birisi olan makarnanın, her yaştan aktif insanların yaşamına lezzet ve enerji katan en önemli gıdalardan birisi olduğunun altını çizdiler.

Açılışın ardından bir dönemin ünlü basketbolcularının ter döktüğü Kadın ve Erkek All Star maçlarını çok sayıda basketbol sever izledi. Çalıştırıcılıklarını Yalçın Granit, Ahmet Kurt ve Fehmi Sadıkoğlu’nun yaptığı All Star takımlarında forma giyen kimi tanınmış isimler şöyleydi: Kemal Tunçeri, Ermal Şahbazoğlu, Çağatay Çırpıcıoğlu, İhsan Bayülken, Volkan Özal, Tolga Tekinalp, Ömer Saybir, Turabi Genç. Erkekler All Star maçının ardından oynanan Kadınlar All Star maçında da yine Türk kadın basketbolunun tanınmış isimleri forma giydi: Tijen Pulaş, Filiz Şahin, Güner Ilıca, Aylin Çökelez, Elhan Günay, Yeşim Kömrükçü, Şebnem Tümer. Karşılaşmaların ardından oyunculara ve izleyicilere özel bir kokteyl düzenlendi. Türk basketbolunun efsane oyuncuları kokteylde bir yandan maçların yorgunluğunu atarken diğer yandan onlara destek veren basketbol severlerle unutulmaz bir akşam geçirdiler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir