Arda Türkmen’den lezzet keşfi

“Arda’nın Mutfağı” programının sevilen şefi Arda Türkmen, Asmalımescit’teki restoranı Leblon’da bu sezon lezzet keşfine çıkıyor.

Sıcacık atmosferi ile Asmalımescit’in en sevilen mekanlarından biri olan ve tarihi bir binada özel dekorasyonu ve canayakın personeliyle hizmet veren Leblon, bu sezon yalnızca menüye bağlı kalmıyor, şefleri Arda Türkmen ve Alp Çekici’nin rehberliğinde farklı tatların da avına çıkıyor! Her zamanki nefis menüsünün yanında bu sezon Leblon misafirlerini çok farklı lezzet deneyimleri bekliyor!

Arda’nın Mutfağı’ndan Leblon açık büfesine: Her öğlen 12:00-14.30 saatleri arasında kurulan ve Arda Türkmen’e özel farklı tariflerden oluşan açık büfe lezzet serüveni Leblon misafirlerini bekliyor! Bu açık büfe yalnızca doyurmakla kalmıyor, aynı zamanda farklı tatlar denemekten keyif alanlara da gurme bir deneyim yaşatıyor.

Leblon’un bu sezon sürprizlerinden hafta içi öğlen 12.00-14.30 saatleri arasında kurulan,  içeriği günden güne değişen ve Arda Türkmen’in özel dokunuşlarıyla taçlanan zengin açık büfe! Bu açık büfede Leblon misafirlerini her gün başka bir lezzet serüveni bekliyor. Bir masa dolusu birbirinden leziz tat o öğlene özel hazırlanıyor ve masadaki porsiyonlar bitti mi bitiyor! Açık büfede neler mi var? Mini imambayıldı, otlu enginar, ev yapımı kişler, otlu ve acı baharatlı somon füme, pancar carpaccio, havuç graten, tahinli nohut piyazı, acı biber reçeli dokunuşlu patates salatası, mevsim sebzeleriyle hazırlanan zeytinyağlılar, kağıtta mevsim otlarıyla pişen balıklar, mini güveçler, günün taze sebzesiyle hazırlanan gratenler, çeşit çeşit salatalar, güne özel hazırlanan çorba seçeneği bunlardan yalnızca bazıları. Tatlıları da unutmamak lazım; crumble çeşitleri, günlük üretilen pastalar, meyveli paylar, crème brule ve çikolatalı tatlılar da Arda’nın mutfağından direk Leblon’un açık büfesine geliyor. Minik ve şık sunumlarda daha pek çok leziz ve renkli yemek öğle molalarında farklı lezzet deneyimleri yaşatmak için misafirlerini bekliyor!

Yemek sonrası Americano, Espresso ya da çay da Leblon’un ikramı! İş yemekleri, yemekli toplantılar ve keyifli öğle yemeği kaçamakları için Asmalımescit’in en keyifli lezzet durağına mutlaka uğramalısınız!

Kasım ayında başlayacak olan “Chef’s table” ise Leblon ’un bu sezonki en iddialı lezzet yolculuklarından biri olacak!

Arda’nın mutfağı programlarının çekildiği Leblon’un gurme odası, Kasım ayından itibaren her pazartesi günü sadece 6 kişilik çok özel misafirleri için “Chef’s table” konseptini hayata geçiriyor. Arda Türkmen ve Alp Çekici’nin ellerinden çıkan muazzam lezzetler, misafirlerin önünde hazırlanıyor, pişirme detayları anlatılıyor ve 4 saata yakın bir servis süresince 10 çeşitten fazla lezzet, şarap uyumu ile birlikte 6 Chef’s table misafirinin beğenisine sunuluyor. Bu lezzet deneyiminde mönüler aylık olarak mevsimin getirdiklerine göre yenilenip gelişiyor. Orfoz şişten, şampanyada pişirilen istridyelere, ıstakoz gratenden, truf tereyağlı ravioliye, birbirinden farklı balık lezzetleri ilk ayın mönüsündeki sadece birkaç seçenek. Aralardaki “amuse bouche” seçenekleri ve her yemek ile birlikte servis edilecek farklı aromalardaki şarap seçenekleri, Chef’s table misafirlerine bambaşka ve ayrıcalıklı bir lezzet serüveni vaat ediyor.

Leblon’un tarihi Rum lezzetleri ile haftada 1 geceliğine meyhane konseptine dönüşeceği “Rembetiko geceleri” de Leblon’un bu sezonki lezzet serüvenlerinden bir başkası …

Arda’nın Mutfağı programı ile ekranlardan izleyenlerine sunduğu lezzetlerle ön plana çıkan Arda Türkmen, sahibi olduğu Leblon Restaurant’ta kış boyunca her çarşamba özel Rembetiko mönüleriyle misafirlerine farklı bir lezzet serüveni vaat ediyor. Leblon’un sadece çarşamba gecelerine özel olarak Rembetiko atmosferine bürüneceği bu özel organizasyonlarda, misafirler Cibes, ebegümeci, kabak borani, Girit ezme, patlıcan silkme gibi 20’den fazla mezeyi çay tabaklarındaki servisleriyle tatma imkanı bulurken, sıcak Ege otları, kağıtta pastırma, peynirli patlıcan lokmaları gibi 10’dan fazla ara sıcakla lezzet serüvenlerine devam edecekler. Tatlı olarak Çanakkale höşmerimi ise Arda’nın özel tavsiyesi. Batuhan Karaman’ın özel arşivinden çalınacak Rembetiko müzikleri ve o geceye özel dekorasyon atmosferiyle Leblon sizi her çarşamba bambaşka bir lezzet ve eğlence serüvenine çağırıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir