Antalya Turizm Fuarı 2024’ün tarihi belli oldu

Bu yıl ATF23 ile 2 günde 58 ülkeden 23.600 profesyoneli ağırlayan Antalya Turizm Fuarı’nın tarihi belli oldu.  6. Antalya Turizm Fuarı, 23-24-25 Ekim 2024 tarihlerinde ilk kez üç gün süreyle düzenlenecek.


2024 takvimini belirleyen Antalya Turizm Fuarı (ATF), 23-24-25 Ekim 2024 tarihlerinde ilk kez üç gün süreyle yapılacak. Turizm sektörünün en seçkin markalarının 2025 planlarını oluşturmalarına zemin oluşturacak olan fuarda turizm paydaşları 3 gün boyunca turizm konuşacak.

Antalya Turizm Fuarı Kurucusu GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral yaptığı açıklamada şunları belirtti: “ATF23 ile pek çok rekor kırıldı ve çok sayıda başarıya imza atıldı. ATF23 katılımcı ve ziyaretçilerinin ATF’yle ilgili olumlu geri bildirimlerini ve her yıl büyüyen Antalya Turizm Fuarında, görüşmeler için daha çok zamana ihtiyaç olduğu yönündeki taleplerini değerlendirdik. Gerekli adımları atarak, ATF24’te daha fazla B2B görüşmeye olanak sağlamak için ATF24’ü üç güne çıkarmaya karar verdik. ATF ilk akla geldiği andan itibaren %100 turizm endüstrisinin gelişimine hizmet etmek üzere tarafımızca 360 derece turizm hedeflenerek özgün bir kurguda organize edilmektedir.

Meral şu bilgileri de aktardı: “ATF24, her geçen yıl gelişen ve geliştiren yapısı ile sektörün birbirinden farklı pazar ve dinamiklerini güçlendirmeye, ilişkileri pekiştirmeye ve kurulacak yeni bağlantılarla kişi, kurum, kuruluş ve destinasyonların gelişimlerine “%100 Türkiye %100 Turizm” mottosu ile katma değer üreteceğiz.

“B2B’nin merkezi olacağız”

Ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerini ve yatırımcılarını “yerinde pazarlama” ilkesiyle bir araya getirmek amacıyla 2019 yılında yola çıkan ATF; 23-25 Ekim’de, yurt dışından davetli 2 bin seyahat acentesi ile tam zamanlı, dolu dizgin, nefes almaksızın üç gün süresince 10.00 – 18.00 saatleri arasında birebir iş görüşmeleri ve gece organizasyonlarında network etkinliklerine ev sahipliği yapacağız. Türkiye ile birlikte tüm dünya pazarlarına misafir üreten 35 ülkeden davetli seyahat acenteleri, Türkiye kaynak pazarlarının en etkin tur operatörleri, hizmet kalitesiyle dünya markası olmuş konaklama tesisleri ve turizm sektörüne teknoloji, hizmet, bilgi, kabiliyet üreten firmalarını ATF24 çatısı altında bir araya getireceğiz.”

Konaklama sektörü ile Türkiye, Avrupa, CIS, İngiltere, Balkan, Benelux, Baltık, Ortadoğu, Hindistan ve Asya pazarlarının önemli oyuncuları ve operatörleri; ATF24’te kendilerini temsil etme ve ilişkilerini geliştirme fırsatı bulacak.

Trend: ATF-TECH ile Seyahat Teknolojileri

2024 ile altıncı kez kapılarını açacak olan fuarın teması, ATF-TECH ile Seyahat Teknolojileri olarak belirlendi. Teknolojinin turizm endüstrisine her geçen gün gelişen ilişkisi ATF24’de işlenecek en önemli konulardan biri olarak teknoloji firmaları da ayrıcalıklı olarak yeni açılacak olan bölümde standları, workshopları ve panelleri ile kendilerine özel yerlerini alacak olup yepyeni bir devinim oluşturacak.

Beyin fırtınalarına sahne olacak

ATF24’de “2025’te %100” temasında 5 ayrı sahnede; sektörün karşılaştığı zorlukların tespiti ve çözümleri için beyin fırtınalarına; turizmin geleceğini şekillendirecek yeni ve farklı fikirlere sahne olacak. Fuarda sektörün etkili seslerinden 100 uzman konuşmacı ilgili sahnelerinde, Türkiye seyahat ve turizminin 2025 manzarasını keşfe çıkacak. ATF öncesinde, ATF sırasında ve ATF sonrasında düzenlenen birbirinden renkli etkinlikler 2024’te de organize edilecek.

#antalyaturizmfuarı #atf24 #turizm #fuar #konaklama #seyahat #selçukmeral #tatil #acente #b2b

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir