Astaş Holding, Mandarin Oriental Hotel Group ile Anlaştı

Astaş Holding, dünyanın en lüks otel gruplarından biri olan Mandarin Oriental Hotel Group ile Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’ndaki dünyanın en iyi resortları arasında yer alacak otel ve rezidans projesi ‘’Mandarin Oriental, Bodrum’’ ve ‘’The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum’’ u işletmek üzere anlaşma yaptı.

Astaş Holding, 2013 yılında tamamlanacak Cennet Koyu, Bodrum’daki projesinin markalanması ve işletilmesi için 6 Şubat 2012 tarihinde Dolmabahçe Sarayı’nda, Mandarin Oriental Hotel Group Direktörleri Christoph Mares ve Paul M. Massot ile Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı’nın katılımıyla düzenlenen törende bir anlaşma imzaladı.

Astaş Holding, efsanevi hizmetleri ile ünlü Mandarin Oriental Hotel Group ile yaptığı bu işbirliğiyle, Türkiye adına bir ilki daha gerçekleştirdi. Akdeniz ve Ege’nin en güzel koylarından biri olan Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda yapılacak olan Mandarin Oriental, Bodrum ve The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum, Mandarin Oriental Hotel Group’un Türkiye’deki ilk projesi olacak.

Sadece kendi müşterilerinin görmek istediği destinasyonlarda 42 lüks otel işleten Mandarin Oriental Hotel Group, Ege ve Akdeniz çanağındaki ilk resort otelini Astaş Holding işbirliğiyle Bodrum’da açacak. Astaş Holding, bu yatırımla Bodrum’a Mandarin Oriental Hotel Group’un sofistike ve elit müşteri portföyüne çekerek katkıda bulunacak ve Bodrum’u dünyanın en lüks resort destinasyonları listesinin üst sıralarına taşıyacak.

102 odalı Mandarin Oriental, Bodrum ve 98 villa ve 112 rezidansı bulunan The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum, iki kilometre sahili, üç koyu ile Cennet Koyu’nda 600.000 m2’lik arazi üzerinde nefes kesen Ege ve Akdeniz manzarasına hakim bir alanda inşa edilerek, Akdenizli yaşam biçimini tüm sene boyunca yeniden tanımlayacak.

 

Geliştirdiği gayrimenkul projelerinde gerek işletme, gerekse tasarım olarak uluslararası seçkin markalarla işbirliği yapan ve markalı projeleri ile sektöre öncülük eden Astaş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye’nin, dünya turizm sektöründe hem turizm geliri, hem de ağırladığı yabancı ziyaretçi sayısı bakımından ilk onda yer alması ve turizm sektörünün, son 20 yıldır milli gelir içindeki payının 4 kat artarak en hızlı gelişen sektör olması bizi heyecanlandırdı. Türkiye’ye gelen harcama gücü yüksek ziyaretçilerin sayısında her geçen yıl artış olması, 2011 yılında 18 milyon dolar olan turizm gelirinin, 2012 yılında 25 milyon dolara çıkmasının beklenmesi de Türkiye’nin, içinde bulunduğu bölgenin turizm sektörünün yükselen yıldızı olduğunun en önemli göstergesidir.

2012 yılından itibaren yeni markalı yatırımlarla ülkemizin en iyi turizm destinasyonları listesinde üst sıralara çıkacağını düşünüyoruz. Astaş Holding olarak projemizin Bodrum ve Türkiye’ye değer katacağına ve Mandarin Oriental, Bodrum ile The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum’un, Avrupa ve Akdeniz’de seçkin uluslararası markaların Türkiye pazarına ve Bodrum bölgesine girmesi için çok önemli örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz.

Hedefimiz, Bodrum’u, beklentileri yüksek ziyaretçilerin dinlenmek, eğlenmek ve kendilerini yenilemek için geleceği lüks bir destinasyon olarak konumlamak ve Avrupa’nın güney sahillerindeki en önemli tatil bölgesi olmasına katkıda bulunmak.”

Tüm projelerinde detaylara büyük önem veren Astaş Holding, 600 milyon Avro değerindeki bu projeyi, Akdeniz ve Egenin kesişme noktasında, yeşil ile mavinin buluştuğu, benzersiz doğası, çarpıcı turkuaz sahilleri, tüm yıl boyunca ılıman iklimi ve elit ziyaretçileriyle dünyanın gündemine oturan Bodrum’da gerçekleştiriyor.

Geliştirdiği projelerde seçkin uluslararası mimar, tasarımcı ve lüks otel işletme markalarının bilgi ve tecrübelerini bir araya getiren Astaş Holding, bu projede, dünyadaki en seçkin resort otelleri, binaları tasarlayan ve uluslararası bir çok mimarlık ofisine sahip WATG – Londra’nın yanı sıra, Metex Design – İstanbul, GAD – İstanbul ve proje yöneticisi olan Arup – Londra ile birlikte çalışıyor.

Çevreci bir misyonla, Turmepa DenizTemiz Derneği’nden çevre danışmanlığı alan Astaş Holding, 100.000 yeni ağaç ve bitki dikilecek olan rekreasyon alanı ile doğal güzellikleri de koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir