Avrupa’nın En Değerli Oteli Oldu!

Topluma ve ortak kullanım içinde olunan doğaya değer katan, ekolojik duyarlılığın ön planda yer aldığı bir proje olan Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn, yılda %70’e yakın tasarruf sağlarken, bu politika ile konuklarına dengeli fiyatlar ile konaklama imkanı sağlıyor.

Tasarruf hareketi ve doğaya saygısından dolayı LEED Gold Sertifikası ile ödüllendirilen Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn, Amerika dışından bu sertifikaya sahip tek otel olurken, dünyadaki 1.000.000 üzerindeki oteli geride bırakarak en değerli 15 otel arasındaki yerini aldı.

“Kurumları değerli ve farklı kılan şeyler, sadece ürettikleri ürün ya da sundukları hizmetin kalitesi değil, aynı zamanda topluma kattıkları değerdir” diyen Alaeddin Babaoğlu, doğaya saygılı projelerinden bahsetti.

“Türkiye her şeyin en güzelini hak ediyor”

25 yıllık yurtdışı deneyiminin ardından, radikal bir karar alarak Haliç’e bir dünya markasını getiren Amplio Emlak Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, doğaya saygılı, %70 geri dönüşebilir ve enerji tasarrufunun en üst seviyede olduğu bir otel projesi gerçekleştirdi. 40 farklı ülkedeki yatırımlarda profesyonel yöneticilik görevi üstlenen Babaoğlu, Alman ortağıyla Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk yatırımda dünyanın en büyük çevre ödülünü kazandı.

Tasarrufu Konuklarına Yansıtıyor…

Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn projesi ile dünyanın en büyük çevre ödülü olan LEED Gold Sertifikasını alan Amplio Emlak Yatırım A.Ş., otelin inşa sürecinin en başından itibaren belirli prensiplere ayak uydurdu.

İnşaatta kullanılan demirden, mobilyaları oluşturan ögelerin içeriğine kadar geri dönüşüm oranlarını dikkate alarak ilerlediklerini belirten Alaeddin Babaoğlu, toplam enerji maliyetinde yılda %70’a yakın tasarruf ettiklerini, enerji ve su tasarruflarının otel oda fiyatlarında daha dengeli olma fırsatı verdiğini, bunun da konuklarına olumlu yansıdığını belirtiyor. Böylelikle hem doğa hem konuklar hem de yatırımcı mutlu oluyor.

Dünya üzerinde bu sertifikayı alan otel sayısı sadece 15…

Amerika dışından bu ödülü kazanan ilk otel olan Hilton Garden Inn, dünyanın en değerli 15 otel projesinin arasında yer aldı. LEED Gold Sertifikasına Türkiye’de sahip olan ilk ve tek otelin yatırımcısı olmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Babaoğlu, “Bulunduğumuz doğaya ve çevreye saygılı olmamız gerekiyor. Gösterdiğimiz saygıya karşılık olarak verildiğini düşündüğümüz LEED Gold sertifikası bizi onurlandırdı” diyerek projenin ilk aşamalarından bahsetti:

Bulunduğumuz alana saygı göstermeye, otel inşaatını konumlandırma sırasında başladık. Örneğin, belediyenin verdiği imar izninden bir kat daha az kat çıktık. Yatırıma ilave 5 Milyon Dolar harcama yaparak oluşturacağımız yapıyı da çevreye saygılı oluşturmaya özen gösterdik, karşılığını her şekilde almaya başladık. Harika bir Haliç manzaramız var ve bu manzaranın en iyi görüldüğü yer çatımız. Bu alanda bir restaurant, yüzme havuzu ya da başka bir işletme yapılabilirdi, biz kendimizin değil doğanın kazanmasını tercih ettik. Biz güneş enerjisi panellerimizi çatımıza kurduk. Manzaranın tadını çıkarmak isteyen konuklarımız için de odalarından bahçeye açılan bir oda konsepti oluşturduk.”

Babaoğlu son olarak, dahil olacakları tüm projelerde doğayla dost olma hassasiyetini göstereceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir