Barilla Team 2012 Paralimpik Oyunları’nda büyük başarı elde etti

29 Ağustos’ta başlayıp 9 Eylül’de sona eren Paralimpik Oyunları’na katılan Barilla Blu Team, İtalya’ya iki altın ve bir bronz madalya kazandırdı.

Dünyanın bir numaralı makarna markası Barilla’nın efsanevi takımı Blu Team, Londra’da gerçekleşen Paralimpik Oyunları’nda büyük bir başarı elde etti. İtalya takımının bir parçası olan Blu Team ekibinin efsanevi sporcularıyla mücadele ettiği oyunlarda, dünyaca ünlü eski F1 pilotu Alessandro Zanardi de yarıştı. Erkekler bireysel el bisikleti kategorisinde yarışan 46 yaşındaki Zanardi, rakiplerini açık farkla geride bırakarak iki altın madalyanın sahibi oldu. 2001 yılında pistte geçirdiği talihsiz kaza sonucu bacaklarının dizden altını kaybeden Alessandro Zanardi, büyük bir azimle hazırlandığı oyunlarda ilk yarışta turunu 24 dakika gibi bir sürede tamamlayarak Amerikalı ve Alman rakiplerini zorlanmadan geçti.

İkinci yarışını da aynı disiplin ve azimle tamamlayarak ülkesini ve hayranlarını sevindiren Zanardi en büyük hayalinin Paralimpik Oyunları’nda kürsüye çıkarak gerçekleştiğini vurguladı ve şunları söyledi: “Sonuçtan son derece mutluyum ama bu muhteşem an beni biraz endişelendiriyor da. Çünkü bu fantastik maceranın ardından kendime yeni bir hedef koymam gerekecek, aksi halde hayat çok sıkıcı olabilir. Normal bir hayata yeniden başlayabilmek tarif edilemez bir duygu. Çocuğunu sabahları okula bırakabilmek ve bunun gibi pek çok şeyi yapabilmek… Bu yolda eğer daha fazla çaba göstermem gerekirse kendime kesinlikle engel olmayacağım. Çünkü bu fırsatları kaçırmanın özürü olmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir