BİLGE İNOKS’A BİR YILDIZ DAHA

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Bilge İnoks, 2016’nın ardından üst üste ikinci kez, “İhracatın Metalik Yıldızı Ödülü” ne layık görüldü.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), bu sene 8’ncisi düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreninde 2017 yılının en başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. 14 farklı kategoride ödüllerin dağıtıldığı törende, Endüstriyel Mutfak Ekipmanları kategorisinde İhracat performans ödülünün sahibi olan Bilge İnoks; bu ödülü üst üste ikinci kez kazanmanın haklı gururunu yaşadı.

60 yılı aşan sanayicilik geçmişinden aldığı güçle, endüstriyel mutfak sektörünün yükselen yıldızı konumunda yer alan Bilge İnoks; sahip olduğu birikimini teknolojik yeniliklerle birleştirerek, sektörü ve ülke ekonomisi için katma değer yaratmaya devam ediyor.

“Bilge Çelik” adıyla kurulduğu 1948 yılından bugüne, birçok farklı ürün çeşidi üreten Bilge İnoks; bugün 15.000 m2 alanda, 300 çalışanıyla gerçekleştirdiği uluslararası kalite standartlarına uygun üretimiyle 65’e aşkın ülkeye endüstriyel mutfak ekipmanları ihraç etmekte, İç pazarda elde ettiği başarıyı güçlü ihracatıyla sürdürmektedir.

Bilge İnoks dünya markası olma yolunda ilerliyor

Paslanmaz çelik endüstriyel mutfak eşyaları sektörünün önde gelen markalarından Bilge İnoks, başarılarına bir yenisini daha kattı. Firmalara, teslimat zincirinde uluslararası güvenilirlik kazandıran ve başta Avrupa Birliği’ne bağlı ülkeler ile Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, dünyada 46 ülkede kabul gören sektörde ilk olan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’nı almaya hak kazandı ve Yetkili Ekonomik Operatör (AEO – Authorised Economic Operator) kimliğini aldı.

90’lı yılların başlarında GN Küvet üretimi ile endüstriyel mutfak sektörünü giriş yapan Bilge İnoks, sürdürdüğü ar-ge çalışmaları ve durmadan devam ettirdiği yatırımları ile derin çekme konusunda uzmanlaşarak, bugün, yurtiçinde endüstriyel mutfak üreticisi firmaların çoğuna, uluslararası arenada da Fagor, Hobart, Colged ve Electrolux gibi dünya devi gibi firmalara üretim yapar hale gelmiştir.

Artarak yükselen ihracatıyla Türk ekonomisine, yarattığı katma değerle katkı sağlamakta ve sektördeki yeni trend ve gelişmeleri yakından takip ederek geleceğe yönelik belirlediği politika ve stratejileriyle dünya şirketi olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.

Bilge: “Dünyaca ünlü markaların üretimlerine %100 yerli sanayi olarak katkı sağlamaktayız”

Uluslararası kalite standartlarındaki üretimiyle 65’ten fazla ülkeye ihracat yaptıklarını ve 150’ye yakın iş ortağı ile dünyaya açılmaya devam ettiklerini ifade eden Bilge İnoks Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilge, “İhracat kapasitemizi her geçen gün daha da arttırmayı hedefleyen firmamız, birçok ülkeye ihracat yaparak yeni pazarlara açılmaya hazırlanmaktadır. Teknoloji sadece firmaların rekabet üstünlüklerini arttırmak açısından değil, ülke verimliliğini ve ülkelerin uluslararası rekabetteki konumunu da arttırmak açısından yaşamsal bir öneme sahiptir. Bizler de bu yöndeki anlayışımızla sürekli gelişim içerisinde ileri teknolojilere yatırım yaparak, bunları özümseyerek, bu bilinçle hareket ediyor ve endüstriyel mutfak sektöründe tüm gücümüzle müşterilerimize hizmet ediyoruz. Özellikle endüstriyel mutfak sektörüne ve imalat sanayine yurt içi ve yurt dışında bu sektördeki dünyaca ünlü markaların üretimlerine %100 yerli sanayi olarak yenilikçi vizyonumuzla kaliteli ve fiyat avantajlı yan sanayi ürünlerimizle katkı sağlamaktayız.” diye konuştu.

“İhracatın ve endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam ediyoruz”

Bilge İnoks’un yıllar içinde hızla yükselen performansını İDDMİB ve ülke dinamikleri çerçevesinde değerlendiren Bilge sözlerini şöyle sürdürdü: “2016 yılında İDDMİB tarafından aldığımız ‘Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Kategorisinde İhracatın Metalik Yıldızı’ ödülü bizim için oldukça önemli bir yere sahiptir. O günden bugüne ihracattaki büyüme stratejimizi geliştirerek ve ihracat gerçekleştirdiğimiz coğrafyayı daha da genişleterek başarımızı sürdürülebilir bir düzeye ulaştırdık. Ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçlerin, ülke ekonomisine katkı veren tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörümüzde de olumsuz yansımaları oldu ancak biz hem sektör hem de firma olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ettik. Bunun bir yansıması olarak; 2017 yılı Ocak ayında ülke ihracatımızın %16 olarak gerçekleşmesine rağmen İDDMİB üyelerinin %28 gibi rekor bir ihracat rakamına ulaşmasını görmek mümkün. Aynı şekilde biz de bu başarılı sürecin en önemli aktörlerinden biri olarak 2016 ve 2017 yıllarında üst üste ikinci kez bu ödüle layık görüldük. Bu başarılar hepimizin, tüm Türkiye’nin. Ülkemizden ve ekonomimizden aldığımız güçle, ülkemize ve ekonomimize değer katacak yatırımlarımızı sürdürecek; bir dünya markası olarak çıtayı daha da yükseğe çıkarmaya, ihracatın ve mutfak ekipmanları sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam edeceğiz.”

#BilgeInoks, #IhracatinMetalikYildizi, #EndustriyelMutfakEkipmanlari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir