Bin Türk Firması Yellow Medya’nın Katkılarıyla Dünyaya Açılacak

Türk şirketi Yellow Medya ve dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor arasında gerçekleşen işbirliği Türkiye turizmine katkıda bulunmaya devam ediyor. İşbirliği ile TripAdvisor’da yer alan turistik işletme sayısı 7 ay içinde 6 binden 25 bine çıkarken, bu sayının yakın gelecekte 110 bine ulaşması hedefleniyor. Her ay TripAdvisor’u ziyaret eden 50 milyon kişi, otel ve restoran gibi binlerce Türk firmasının güncel ve doğru bilgilerine kolayca ulaşabiliyor. 

Yerel arama alanında lider Türk şirketi Yellow Medya ve dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor arasında gerçekleşen işbirliği gelişerek devam ediyor. TripAdvisor, 2011 yılının Kasım ayı sonunda gerçekleştirilen işbirliğinden önce Türkiye’den yaklaşık 6 bin firmanın bilgisine sahipken, bu sayı bugün itibariyle 25 bini aşmış bulunuyor. TripAdvisor 6 bin firma bilgisi ile ayda yaklaşık 30 milyon sayfa gösterimi alırken, işbirliği ile birlikte bu sayının da katlanarak artması hedefleniyor. Turizm ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren binlerce Türk firması, tüm iletişim bilgilerinin Yellow Medya tarafından TripAdvisor ile paylaşması sayesinde kolayca bulunabilir oldu.

İki firma arasında gerçekleşen işbirliği kapsamında, Yellow Medya’ya ait e-rehber Yellow.com.tr’nin sahip olduğu 600 farklı kategorideki yaklaşık 800 bin firma bilgisinden seyahat ile ilgili olanlar titiz bir çalışma ile seçilerek TripAdvisor’a iletilmeye başlandı. Bugün itibariyle, Türkiye’de hizmet veren otel, restoran ve kafe gibi 25 binden fazla işyerinin tüm güncel iletişim bilgilerine, her ay 50 milyon kişinin ziyaret ettiği TripAdvisor’dan ulaşılabiliyor.

TripAdvisor üzerinden erişilebilen Türk firma sayısının yakın gelecekte 110 bine ulaşmasını hedeflediklerini belirten Yellow Medya Genel Müdürü Trevor Nadeau, bu durumun turizm sektörü açısından sevindirici olduğunu kaydederek şunları söyledi:

“Türkiye’deki turizm ve seyahat firmalarının en geniş, en doğru ve en güncel bilgilerini TripAdvisor ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 24 binden fazla restoran ve 7 binden fazla otel de dahil olmak üzere, yakın gelecekte 110 binin üzerine çıkarmayı hedeflediğimiz bu sayı ile Türkiye turizmine önemli bir ekonomik katkıda bulunacağımıza inanıyorum. 110 bin Türk firması Yellow Medya ve TripAdvisor işbirliği dünyaya açılırken, Türkiye’ye seyahat edenler de güncel ve doğru bilgilere sahip bu firmalara internet üzerinden artık kolayca ulaşabiliyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir