Boğaz’da Portakallı Tavuk Ziyafeti

Küplüce’deki muhteşem Boğaz manzarasıyla bir gidenin bir daha vazgeçemediği Uçar Cafe & Restaurant, zengin menüsü ve özel tatlarıyla lezzet severlerle buluşuyor.

Bilindik malzemeler, ustasının hünerli ellerinde enfes lezzetlere dönüşüyor. Türk ve dünya mutfağının aranan lezzetleri, şık sunumlarıyla da göz dolduruyor. Uçar Cafe & Restaurant’ın spesiyallerinden portakallı tavuk ise lezzet  Portakallı tavuk, beş bin yıllık geçmişiyle dünyanın en önemli mutfaklarından biri kabul edilen Çin mutfağının sevilen tatlarından biri olarak biliniyor. Sadece damak tadına değil, göze ve ruha da hitap eden Çin mutfağında sebze, et ve baharatın birlikteliği sofistike bir sanat eserine dönüşüyor. Çin mutfağının özgün tatlarından portakalı tavuk, Uçar Cafe  & Restaurant’ın aranan lezzetleri arasında yer alıyor. Sıkma portakal suyu, portakal parçacıkları, enfes baharat çeşnileri ve krema ile tatlandırılan tavuğun tadına, beyaz biberin özel lezzeti ekleniyor. Zencefil ve körinin mis kokusu, özel hazırlanmış sebzeli çeşni ile buluşunca ortaya tadına doyulmaz bir yemek çıkıyor.

Türk ve dünya mutfağının seçkin lezzetleri, Boğaz’ın incisi Uçar Cafe & Restaurant’ın zengin menüsünde buluşuyor. İstanbul’un şiirsi güzelliğini 360 dereceden izleme imkânı veren mekanda sadece portakallı tavuk değil bütün yemekler birer ziyafete dönüşüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir