Çaykur ile Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası

“Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” organizasyonunun ana sponsoru Çaykur, tanıtım aracı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin şehir ve üniversitelerini dolaşarak, çayın faydalarını anlattı.

Türkiye’nin çayını dünyaya tanıtma çalışmalarını sürdüren Çaykur, bu sefer de 19 – 23 Kasım’da Yavru Vatan Kıbrıs’ta halkla buluştu. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) tarafından düzenlenen, “Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” etkinliğinin ana sponsoru olan Çaykur, halka ve öğrencilere çay ikramında bulunarak çayın faydalarını anlattı.

30 Bin Bardak Çay

Çaykur Tır’ı etkinlik kapsamında gezdiği şehir ve üniversitelerde 30 bin bardak çay ikramında bulundu. Etkinlik kapsamında protokol ziyaretleri de gerçekleştiren Sütlüoğlu, “Kuzey Kıbrıs Barış Harekatı’nın 29’uncu yılını Kıbrıs halkıyla birlikte kutlamak istedik. Biz mutluluklarımızı dostlarımızla çay içerek kutlarız. Kıbrıslı kardeşlerimizin Cumhuriyet sevinçlerini birlikte çay içerek kutlamak için geldik” dedi. Sütlüoğlu, etkinlik süresince Kuzey Kıbrıs halkına Çaykur Tırı’ndan çay ikram ettiklerini ve çayın faydalarını anlattıklarını ifade ederken, gördükleri ilgi ve misafirperverlikten de son derece memnun olduklarını belirtti. Yapılan protokol görüşmelerinde Sütlüoğlu, Kıbrıslı yetkililerini Rize’de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

“Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” organizasyonunu hayata geçiren Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile KEİPA Türk Grup Başkanı ve İstanbul Milletvekili Dr. İsmail Safi beraberindeki Avrasya Ekonomik İlişkileri Derneği Başkanı Hikmet Eren, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’dan oluşan heyetle, başta K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu olmak üzere K.K.T.C. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez’e ziyaretlerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir