Çelebi ile Pegasus işbirliklerini uzattı

Türk sivil havacılığının önde gelen şirketleri Çelebi Hava Servisi A.Ş. (ÇHS) ile Pegasus, yürütmekte oldukları Havaalanı Yer Hizmetleri Sözleşmesi’ni 3 yıl daha uzatma kararı aldı. 

1 Haziran 2013’te başlayacak yeni sözleşme ile ÇHS ve Pegasus, halen sürdürdükleri işbirliğini, 2016 yılı Haziran ayına kadar uzatmış oldu. ÇHS ve Pegasus tarafından yenilenen sözleşme, karşılıklı olarak fesh edilmediği sürece 1 yıl süreyle uzatabilecek.

Pegasus ve ÇHS arasındaki işbirliğini en az 5 yıl daha sürdürecek olan sözleşme uzatımı, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama ile duyuruldu. Çelebi Hava Servisi A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Şirketimiz ile Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş (“Pegasus”) arasında 30 Kasım 2011 tarihinde imzalanmış olan ve 31 Mayıs 2013 tarihine kadar geçerli olan Havaalanı Yer Hizmetleri Sözleşmesi, Şirketimiz ile Pegasus arasında mutabakata varılan kapsam çerçevesinde 22 Kasim 2012’de; taraflar arasındaki mevcut sözleşmenin bitiş tarihi olan 1 Haziran 2013’ten başlamak üzere 3 yıllığına uzatılmış olup, karşılıklı olarak fesih edilmediği sürece yeni sözleşme 1 yıl süreyle uzatılabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir