Pegasus ilk destinasyonuna 2013’te başlıyor

Pegasus Hava Yolları’nın uçuş ağına katılan yeni destinasyonu Belgrad’a 1 Şubat 2013’te başlıyor.

Yurt içinde ve yurt dışında uçuş ağını genişletmeye her geçen gün hız kesmeden devam eden Pegasus Hava Yolları’nın 2013 yılında uçuşlarına başlayacağı ilk destinasyonu Belgrad oldu.

Pegasus Hava Yolları’nın uçuş ağına eklenen 26. ülkedeki 62. destinasyonu olan Belgrad uçuşları 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılıklı olarak gerçekleşecek. Belgrad uçuşlarının biletleri, 49.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Pegasus misafirleri, 62. Uçuş noktası olan Belgrad’dan Türkiye’de Adana, Ankara, Bodrum, Dalaman, Elazığ, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa,  Trabzon’a; yurtdışında ise Almati, Beyrut, Dubai, Krasnodar, Kuzey Kıbrıs- Ercan, Omsk Tahran ve Tiflis’e bağlantılı olarak uçabilecekler.

TUNA VE SAVA NEHİRLERİNİN ORTASINDAKİ METROPOL:  BELGRAD

Güneydoğu Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada tarih ve modernliğin iç içe geçtiği Belgrad, Sırbistan’ın başkenti olmasının yanı sıra birçok farklı kültürün tarihinden izler barındırmakta.

Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Posta Merkezi gibi birçok önemli yapıya ev sahipliği yapan şehrin merkezindeki Cumhuriyet Meydanı, 18. yüzyılda İstanbul’a açılmak amacıyla inşa edilen “İstanbul Kapısı”nın 19. yüzyıl sonlarına doğru yıkılmasının ardından bugünkü görüntüsünü almıştır.

Tarihin yanı sıra ışıl ışıl mağazalarıyla da her yıl birçok kişinin dikkatini çeken Belgrad, alışveriş ve eğlence imkânlarıyla da Pegasus misafirlerine farklı bir alternatif olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir