D-SMART ile TV, İnternet ve Telefon Tek Noktadan

“Konaklama tesislerinin TV, internet ve telefon hizmetlerine tek bir noktadan D Smart kalitesi ile ulaşabilmeleri işletmelere büyük avantaj sağlıyor.”

Doğan TV Holding bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren D-Smart; ülkemizin önde gelen dijital yayın platformlarından biri konumunda. Pazardaki yeni dinamikler doğrultusunda hizmet paketlerini sürekli geliştiren D-Smart, platforma özel tematik kanalları; HD yayın yapan 29 kanal; tüm ulusal kanalları; Türksat’ta yayın yapan yerli ve yabancı yüzlerce uydu kanalı ve dijital içerik hizmetlerini kullanıcılarına sunuyor. İnternet ve dijital yayıncılık teknolojilerinin kesişim noktasında yaptığı yatırımlarla büyüyen D-Smart, 2010 yılında internet erişimi hizmeti sunan Smile markasıyla pazardaki yeni dinamikleri takip ederek müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda bir araya geldi. 2012 Mayıs ayında itibaren ise D-Smart, internet hizmetlerini D-Smart Net ismiyle sunmaya başladı. Şirketin son dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi aldığımız D-Smart Satış Grup Başkanı Birol Cabadak şunları paylaştı:

Otellere yönelik kurumsal çözümlerinizle müşterilerinize çeşitli alternatifler sunuyorsunuz. İşletmelere yönelik ürünlerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?
D-Smart olarak, otellere uydu tv, internet ve telefon hizmetlerini tek bir noktadan sunmaktayız. TV yayın hizmetini tek merkezden yayın dağıtım sistemlerine bağlı ekranlarda vermekteyiz. Böylece otel işletmelerinin tüm odaları, lobisi ve tesis içerisinde D-Smart’ın zengin içeriği ulaşılabilir olmaktadır. Ayrıca, oda üyeliği alan işletmelere “Lobi Kullanım” servisi HD kalitesinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Platformumuz içerisinde yer alan yerli ve yabancı canlı spor, yaşam, belgesel, moda, sanat, kültür, çocuk, dizi ve sinema kanalları ile 7’den 77’ye herkesin zevkine ve tercihine uygun yayın anlayışını yüksek görüntü ve ses kalitesi ile sunmaktayız.

Şu anda, Şampiyonlar ve Avrupa Ligi yarı final ve final maçları ile Şampiyonlar ve Avrupa Ligi ön eleme maçları yine HD kalitesiyle sadece D-Smart’ta yayınlanıyor. Otellerde kullanılan tv izleme sistemi üzerinden, kendi ihtiyaçlarına göre misafirlerine ulaştırmak istedikleri kanalları içinden seçebilmektedirler.

Rekabetin ve alternatiflerin olduğu bir pazardasınız. Kullanıcıların D-Smart’ı tercih etmesi için öne çıkan noktalarınız nelerdir?
Otel işletmelerinin TV, internet ve telefon hizmetlerine tek bir noktadan D-Smart kalitesi ile ulaşabilmeleri işletmelere büyük avantaj sağlamaktadır. Böylece hem işletme maliyetlerinde tasarruf edebilmektedirler hem de tek merkezden müşteri hizmeti alarak satış sonrası hizmette etkinlik sağlamaktadırlar. Diğer taraftan üyeliğini devam ettiren tesislere, birden fazla otel işletmesine sahip otellere ve sezonluk yayın alan işletmelere avantajlı servis kullanımı sağlanmaktadır.

D-Smart çözümlerini tercih etmek sizce işletmeye ne tür ayrıcalıklar kazandırır?
Yaptığımız müşteri memnuniyeti anket çalışmalarına dayanarak, D-Smart otel çözümlerini kullanan işletmelerde yüksek oranda müşteri memnuniyeti sağladığımızı görmekteyiz. Bu başarı var olduğumuz işletmelerde çözüm odaklı servislerimiz ve satış sonrası destek gücümüz ile doğru orantılıdır. D-Smart’ı tercih eden otel işletmeler işletme maliyetlerinde tasarruf, müşteri sadakati ve memnuniyeti elde etmektedirler.

Bu memnuniyette işletmelere sunduğumuz ihtiyacı karşılamaya yönelik çözümlerin yanı sıra zengin içeriğimiz de büyük pay sahibidir.

2012 ve sonrası döneme yönelik somut hedefleriniz var mı? Hizmet alanınıza yönelik geleceğe dönük öngörüleriniz nedir?
2013 itibariyle otel misafirlerine odalarda vereceğimiz yayını analog yayın yerine digital ve HD yayın teknolijisi ile ulaştırmayı planlamaktayız. Bunun yanı sıra otellere ulaştırdığımız içeriği zenginleştirmek ve kanal sayısını arttırmak yönünde planlarımız mevcuttur.

Bir konaklama tesisi için internet, TV ve telefon hizmetini tek kaynaktan almak neden önemlidir? Teknik açıdan bu hizmetleri birlikte sunmak için ne tip teknik altyapı olanaklarına sahip olmak gerekiyor?
TV, internet ve telefon hizmetini tek kaynaktan alan otel işletmelerinin en büyük avantajı işletme maliyetlerinde tasarruf etme imkanlarıdır. Ayrıca müşteri hizmetleri ve satış sonrası destek için tek kanaldan hizmet alınması sorunların hızlı ve etkin çözümünü beraberinde getirmektedir.

Genel içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir