Dedeman Kayseri hizmete girdi

Dedeman Kayseri, 14 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen resmi açılış töreniyle kapılarını açtı.

Dedeman Hotels & Resorts International, 14 Ocak 2023 tarihinde Dedeman Kayseri’nin resmi açılışını gerçekleştirdi. Kaan İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Doğan ile Ediz Kaan Doğan, turizm sektörünün önde gelen isimlerinden Ergün Demiray, Dedeman Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Başkan Yardımcıları Elçin Malkır Kırlağaç ve Sinan Mısırlı ile Operasyon Direktörü Gürkan Kaban’ın Kayseri yatırımı hakkında bilgiler aktardığı törene Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, T.C. 65. Hükümeti Çevre ve Şehircilik Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, T.C. Azerbaycan ve Moldova Eski Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Merkez Valisi Amir Çiçek, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Hüseyin Koçan, Kaan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan ve ortağı Adnan Doğan, Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman ile Kayseri il ve ilçe protokolünün de aralarında olduğu çok sayıda isim ve davetli katıldı.

Ergün Demiray: “En önemli ihracat kaynaklarımızın başında turizm geliyor”

Uzun yıllar Dedeman markasına emek veren Ergün Demiray yaptığı açılış konuşmasında, Dedeman markasının turizm denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen markalardan biri olduğuna dikkat çekerek; “Yerli ve milli bir marka olarak Dedeman’ın dünyada konuşulmasını, bilinmesini istiyorum. Hepinizin bu konuda elinden geleni yapması gerektiğine inanıyorum. Çünkü sektörümüzü böyle köklü markalarımızla ne kadar üst seviyelere çıkarırsak en büyük ihracatı yapmış oluruz. Turizm açısından ülkemiz zenginliklerle dolu ve en önemli ihracat kaynaklarımızın başında turizm geliyor. Ülkemizdeki tüm şehirlerin inanç, gastronomi, kültür turizmindeki değerini ortaya çıkarırsak çok daha başka yerlere gideriz” dedi.

Mehmet Doğan: “Turizm sektöründeki ilk yatırımımızı bugün Dedeman’la taçlandırdık”

Dedeman Kayseri için Dedeman markası ile iş birliği yapan Kaan İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Doğan; “Şirketimiz 20 yılı aşkın bir süredir inşaat sektöründe hizmet veriyor. Bu süre içerisinde konut, rezidans ve ticari alanları kapsayan birçok proje hayata geçirdik. Turizm sektöründeki ilk yatırımımızı da bugün Dedeman’la taçlandırdık. 75 yıl önce tohumlarını bu topraklarda atan ve ülkemizin gururu olarak büyüyen Dedeman markası, Kayserimiz için çok özel bir anlam ifade ediyor. Dedeman’ın Kayseri ile buluşma serüveninin bir parçası olmaktan ve şehrimizin turizm potansiyelini daha da görünür kılacağını inandığımız Dedeman Kayseri projesini birlikte hayata geçirmekten büyük bir onur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Mehmet Doğan, Dedeman Kayseri ile ilgili şu bilgileri verdi: “Kayseri Havalimanı’na 11 km, şehir merkezine 10 dakika mesafedeki otelimiz, 121 odası, son teknolojiye sahip 5 toplantı odası, balo salonu, donanımlı fitness & spa merkezi ile şehrimize hem iş ve hem de gezi amaçlı gelen misafirlerimizi ağırlayacak. Kayseri’nin güvenli ve eğlenceli mekanlarından biri olan Roof11’de yöresel ve dünya mutfağından lezzetler sunarken kültür sanat etkinlikleri de gerçekleştireceğiz. Toz karıyla ünlenmiş Erciyes Dağı’nda bulunan kayak merkezimize gelen kayakseverler için de otelimiz son derece ideal bir konaklama noktası olacak. Özellikle Dedeman’ın kış turizmi tecrübesinin bu anlamda bizlere katkısının büyük olacağına inanıyoruz. Ayrıca Dedeman Kayseri’nin yerli-yabancı spor kulüplerinin kamplarına da ev sahipliği yapmasını hedeflemekteyiz.”

Banu Dedeman: “Dedeman ailesinin 3. kuşak temsilcileri olarak doğduğumuz topraklarda olmaktan gurur duyuyoruz”

Konuşmasında, Dedeman Kayseri’nin kendileri için manevi olarak özel bir anlam ifade ettiğine değinen Banu Dedeman, “Kurucumuz, dedemiz merhum Mehmet Kemal Dedeman’ın yaşamı, 1903 yılında Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri olan Kayseri’de başladı. Kendisi Kayserili olmanın; ticarette, girişimde, yapıcılıkta kendine has bir özelliği ve centilmenliği olduğuna inanırdı. Onun için Kayserili olmak cesur olmakla eş değerdi. Biz de attığımız her adımda bu cesaretten ilham aldık. Hayatı boyunca atılımların peşinde koştu, ‘memleketim Kayseri’ diyerek yaptığı her şey aslında sevdalısı olduğu Türkiye içindi. Dedemizden sonra bayrağı devralan babamız, Onursal Başkanımız merhum Murat Dedeman şehir otelciliğinin uluslararası standartlara kavuşturulması ve yeni destinasyonların kazandırılması için büyük emek sarf etti. Bizler ailenin 3. kuşak temsilcileri olarak doğduğumuz topraklarda olmaktan gurur duyuyor, bu değerler üzerine inşa ettiğimiz anlayışımızla yüzümüzü geleceğe dönerek büyümemizi sürdürüyoruz” dedi.

“Hedefimiz Dedeman olarak 2024 yılında 50 otel sayısına ulaşmak”

2022 yılında Dedeman ve Park Dedeman markalarına ek olarak; 7 yeni markası, açılışını yaptığı yeni otelleri ve imzaladığı yeni otel sözleşmeleri ile zincirini hızla büyüttüklerini söyleyen Dedeman; Kayseri’yle birlikte hizmete açık 22 ve sözleşme aşaması tamamlanmış 13 olmak üzere toplam 35 otelde, yaklaşık 5 bin oda ve 11 bin yatak kapasitesine ulaştıklarını, yılda yaklaşık 2 milyon misafir ağırladıklarını belirterek 2024 yılında 50 otele ulaşma hedefleri olduğunu ifade etti. Türkiye’nin 81 ilinde, başta Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere farklı kıta ve ülkelerde Dedeman bayrağını dalgalandırma hedefiyle ilerlediklerini belirten Banu Dedeman, oda sayısı kriteri olmadan Türkiye’nin her bir noktasından gelen talepleri değerlendiklerini belirtti.

Memduh Büyükkılıç: “Dedeman’ı özlemiştik

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yaptığı konuşmada Dedeman markasını Kayseri’de özlediklerini vurgulayarak, “Dedeman, madencilik alanında ekonomimize büyük katkıyı sağlıyor ancak endüstri ve ticaret merkezi olan bu güzel şehrimizde turizm alanında Dedeman zincirinin olmaması büyük bir eksiklikti. Kayseri turizmine değer katacak bu iş birliği için kendilerini tebrik ediyorum. Kaan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan ve kıymetli ailesine de ayrıca buradan teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Özgül Özkan Yavuz: “Kayseri gelişimiyle artık kabuğuna sığmayan bir kent”

 

T.C Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz törende yaptığı konuşmada, Anadolu’nun kadim şehirlerinden Kayseri’nin sundukları ve vizyonuyla birçok şehre ilham olduğuna, gelişimiyle artık kabuğuna sığmadığına dikkat çekti. Özkan Yavuz, Kayseri’nin yaklaşık 10 bin kişilik yatak kapasitesi ile 2022 yılında 720 bin kişiyi ağırladığını belirterek, şöyle konuştu: “Bu rakamlar bölgede önemli bir turizm ekonomisini başlatmış olduğumuzu gösteriyor. Ne mutlu bize ki, sadece Erciyes’te 7 yeni proje daha yatırım belgesi aldı. Türkiye’nin en güzel ve uzun pistlerine sahip kayak merkezlerinden Erciyes’in yatak kapasitesini de hızla artırarak geceleme sayısını 1,8’e yükselttik.”

“Dedeman, turizm sektörü için bir okul niteliğinde”

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2019 yılında kurulan Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı’nın Türkiye’yi 200’den fazla ülkede tanıttığına değinen Özgül Özkan Yavuz, “Bu kapsamda Kayseri’yi 10 ayrı dilde bütün dünyaya tanıtıyor, şehrimizin değerlerini anlatmak için dünyanın her yerinden yabancı basın mensuplarını ve etkileyicileri ağırlıyoruz. Elbette, bu tablonun çok daha ileri seviyelere taşınabilmesi için turizm altyapısının artması ve sektörümüzde yetişmiş insan kaynağının olması gerekiyor” diye konuştu. Özkan Yavuz, Dedeman markasının 75 yıl önce bağrından çıktığı bu topraklara deneyimini, birikimini geri getirmiş olmasının bu nedenle son derece önemli olduğunu belirterek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu sadece bir yatırım değil, bölgeye önemli bir hizmet. Dedeman, Türk halkının çok sevdiği markalardan biri ve bu çok büyük bir avantaj. Ayrıca turizm sektörümüz için de bir okul. Dolayısıyla Kayseri’de var olması, turizm sektörümüzün gelişimi için çok kıymetli.”

Mehmet Özhaseki: “Erciyes kayak tesisinin Kayseri ekonomisine katkısı 200 milyon dolar civarında

Törende konuşan Türkiye Cumhuriyeti 65. Hükümeti Çevre ve Şehircilik Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, “Bu şehir kadim bir şehir. Onlarca medeniyet kurulmuş burada ve biz de o medeniyetlerden izler taşıyoruz. Son dönemde Kayseri, Anadolu’da parlayan bir yıldız. Şehrimiz, yurt dışındaki marka şehirlerle kıyaslanacak hale geldi. Burada çok kişinin emeği var. Erciyes’te kayak merkezi yapacağımız zaman birçok tartışma oldu, kolay olmadı ve tartışmalar 5 yıl sürdü. Ancak hayata geçirdik. O dönemlerde belediye meclisimizde en büyük tartışmamız, burada yıldızlı bir otel olmasıydı. Şimdi 30 civarında otel olmuşsa bu işin dinamosu Erciyes olsa gerek. Erciyes kayak tesisinin Kayseri ekonomisine katkısı 200 milyon dolar civarında” diye konuştu.

#dedemankayseri #dedemaninternationalhotelsandresorts #kayseri #dedeman #banudedeman #özgülözkanyavuz #mehmetözhaseki #ergündemiray #mehmetdoğan #kaaninşat #yeniyatırımlar #yeniotel

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir