Diversey’den Türkiye’ye önemli yatırım

İnsanları korumak ve onlara sağlıklı bir yaşam sağlamak hedefiyle çalışan Diversey, toplumun ve bireylerin sağlığını korumada önemli yeri olan, temizlik ve dezenfeksiyonu aynı anda sağlayabilen, patentli AHP (Hızlandırılmış Hidrojen Peroksit) teknolojisi ile geliştirilmiş Oxivir Plus, Oxivir Excel ve Oxivir Excel Wipe ürünlerinin üretimini artık Türkiye’de yapacağını duyurdu. Daha önce ithal edilerek hizmete sunulan ürünlerin yurtiçi üretimleri, gerekli izin ve sertifikalarının tamamlanmasının ardından Mayıs sonunda başlayacak. Diversey, koronavirüsle mücadele kapsamında önemli rol oynayan Oxivir ürün serisinden yılda 1000 ton üretebilecek.

Koronavirüs mücadelesinde çoğu kişi ve kurumun en büyük yardımcısı olan, Diversey’in patentli AHP (Hızlandırılmış Hidrojen Peroksit) teknolojisi ile üretilen Oxivir Excel ve Oxivir Plus ürün serisi, bakteri, virüs, mantar, küf ve maya gibi patojenleri öldürme, önleme ve kontrol etmede ideal, güçlü, hızlı etkili ve geniş spektrumlu birer temizleyici dezenfektandır. Oxivir Excel Wipe, bu inovatif teknolojinin “ıslak mendil” formundaki sunumu olarak portföydeki yerini almıştır. Ürünler kolayca oksijene ve suya ayrışan etken maddeler içerdiğinden, hastalar, sağlık çalışanları, yüzeyler için güvenli, çevre ile dosttur.

Yerli üretimle koronavirüs mücadelesine destek

Oxivir Plus ve Oxivir Excel’in Türkiye’de başlayan üretimine ilişkin bilgi veren Diversey MEA (Orta Doğu ve Afrika) Profesyonel İş Birimi Bölge Başkan Yardımcısı Gökhan Özdöl, şunları söyledi: “Şu an gündemimizdeki COVID-19 gibi salgınlara karşı en etkin ürünlerimizden olan ve Diversey’in patentli AHP® teknolojisi ile geliştirilen Oxivir’in yurtiçi üretimine başlamanın gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz seneden beri üzerinde çalıştığımız bu projenin hayata geçirilmesi için Gebze Fabrikamızdaki GMP (Good Manufacturing Practice / İyi Üretim Uygulamaları) üretim tesisimizde kapasite artırımı için yeni bir dolum hattı kurduk. Bu önemli yatırım ile daha önce ithal ettiğimiz ürünleri ülkemizde üretmekle kalmayacak, Ortadoğu, Afrika, Orta Asya, Kafkasya ve Kıbrıs’a da ihracını sağlayacağız. Böylece, Diversey Türkiye olarak Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin merkezi ve ihracat üssü olma konumumuzu daha da pekiştireceğiz”.Özdöl, koronavirüs mücadelesine her zaman destek olmaya devam edeceklerini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti; “Diversey olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Koronavirüs mücadelesinde bugüne kadar birçok üniversite hastanemize, aile sağlık merkezlerimize ve otellerinin kapılarını sağlık çalışanlarına açan iş ortaklarımıza yaklaşık 50 tona varan dezenfektan bağışında bulunduk. Bundan sonra da toplumumuzu korumak ve sağlıklı bir yaşam sağlamak için ülkemize destek olmaya devam edeceğiz.

Patojenlerin bir yerden bir başka yere çapraz bulaşma yoluyla taşınmaması ve bulaşma riskini en aza indirebilmek için, çok kişinin temas ettiği yüksek riskli kritik temas noktaları daha sık temizlik gerektiriyor. Üstün AHP (Hızlandırılmış Hidrojen Peroksit) teknolojisiyle geliştirilmiş Oxivir Excel ve Oxivir Plus, çeşitli patojenleri ‘saniyeler içinde’ etkisiz hale getirerek ideal bir kullanım rahatlığı sunuyor. Tek adımda sağladığı temizlik ve dezenfeksiyon özelliğiyle zamandan tasarruf etmeye yardımcı oluyor. Oxivir ürün serisi bu yenilikçi özellikleriyle, çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini önemseyen, iş gücü ve verimlilik kaybı yaşamak istemeyen firmalar tarafından tercih ediliyor. Hastane ve diğer sağlık kuruluşları gibi yüksek risk içeren kurumlar yanında diğer toplu yaşam alanlarında da Oxivir kullanımı öneriliyor.Çok yakında…

Özdöl ayrıca, Diversey olarak otel, hastane, okul, restoran ve alışveriş merkezleri gibi toplu yaşam alanlarının hijyenini sağlamaya yönelik olarak sundukları diğer çözümlere de değinerek şunları ekledi: “Genel alan temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanılan Room Care R2 Plus, zemin temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanılan Sprint Degerm, gıda ile temas eden yer, yüzey ve ekipmanların temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanılan Suma Bac D10, çamaşır temizliğinde dezenfeksiyon etkisi için kullanılan Clax Personril ve kişisel hijyende kullanılan Softcare Med H5, Softcare Sensisept H34 ve Softcare Alcoplus gibi bakteri ve virüslere karşı etkinliği onaylanmış ürün yelpazemiz ile hizmet sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca, çok yakında, tüm sektörler için kusursuz bir el hijyeni sağlayan IntelliCare ve Soft Care Line ürünlerimizin üretimini de Türkiye’de gerçekleştireceğiz”.

#diversey #koronavirüs #covid19 #türkiyeyatırım #AHPHızlandırılmışHidrojenPeroksitteknolojisi #OxivirPlus #OxivirExcel #OxivirExcelWipe #temizlikhijyen #turizm #otel #konaklama #IntelliCare #SoftCareLine

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir