DoubleTree by Hilton Şanlıurfa açıldı

Şanlıurfa’nın ilk uluslararası beş yıldızlı oteli DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, Vimsa Grup yatırımıyla kapılarını açtı.Hilton Üst Sınıf ve Lüks Otellerden Sorumlu Ülke Müdürü Armin Zerunyan, DoubleTree by Hilton Şanlıurfa’nın, Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizmi için büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Amerika dışındaki ilk otelini 1955 yılında İstanbul’da açan Hilton için Türkiye her zaman özel bir konuma sahip oldu. Tarihi, kültürü, gastronomisi ve insanı ile dünyanın en değerli topraklarından biri olan Şanlurfa’daki bu otelimizin hem şehrin hem de destinasyonun uluslararası pozisyonunu da güçlendireceğine inanıyoruz” dedi.

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, 17’si süit 190 misafir odası, BigChefs restoranı, Starbucks köşesi, toplamda 1150 kişi kapasiteli toplantı ve etkinlik alanları ve 1600 m2’lik Spa Soul ile Şanlıurfa’nın ilk uluslararası 5 yıldızlı oteli. Vimsa Grup yatırımıyla Şanlıurfa’nın yeni yaşam merkezlerinden Esentepe’de konumlanan otel, Balıklıgöl ve tarihi Şanlıurfa’ya 6 km, Göbeklitepe’ye 19 km, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ise 35 km uzaklıkta bulunuyor.

Yatırımcısı, Vimsa Grup

Vimsa Grup yatırımıyla Şanlıurfa’nın yeni yaşam merkezlerinden Esentepe’de konumlanan otel, Balıklıgöl ve tarihi Şanlıurfa’ya 6 km, Göbeklitepe’ye 19 km, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ise 35 km uzaklıkta bulunuyor. 11 katlı otel, 28 m2’den başlayan standart ve delüks odalardan, alerjiye duyarlı odaya ve 116 m2 genişliğinde, içinde mutfak, oturma odası ve yemek masası bulunan Kral Dairesi’ne kadar farklı özelliklerdeki odaları ile misafirlerine modern ve konforlu bir konaklama sunuyor.

İç mimarisinde Şanlıurfa’nın tarihsel ve kültürel öğelerinden esinlenen otelde, özellikle Balıklıgöl ve Göbeklitepe’ye ait pek çok figürü görmek mümkün. Otelin içinde kullanılan sanat eserlerinin tamamı ise Şanlıurfalı sanatçılar tarafından bölgenin zengin tarihi dokusunu yansıtacak şekilde tasarlandı.

Zengin gastronomi deneyimi

Ödüllü restoran zinciri BigChefs’in Şanlıurfa’daki ilk şubesine ev sahipliği yapan otelde, BigChefs’in sevilen lezzetlerinin yanı sıra Şanlıurfa’ya özel yöresel tarifler de misafirlerin beğenisine sunulacak. Küçük atıştırmalık ve imza içecekleriyle, otel lobisinde konumlanan Tolia Cafe, gün içinde bir mola vermek isteyen misafirlerini beklerken, zengin aromalı özel kahveleri ile Starbucks ise kahve tutkunlarını ağırlıyor.

Toplantı ve etkinlikler için konum avantajlı

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, toplantı ve etkinlikler için şehrin ana arterlerine yakın konumda, toplam 1.500 m2’lik alanıyla ister küçük toplantılar ister görkemli davetler için benzersiz bir seçenek sunuyor. Toplamda 900 kişiye kadar konuk ağırlayabilen ve ayrı girişe sahip Urfa Balo Salonu ikiye bölünebilirken, gün ışığı alabilen Halfeti Salonu, üçe bölünebiliyor ve şık kahve molalarına ev sahipliği yapacak ferah fuayesiyle hizmet veriyor. Otel, 14 kişiye kadar özel toplantılar için tasarlanan Siverek Toplantı Salonu’na da ev sahipliği yapıyor.

Bölgenin en gelişmiş spa ve sağlık kulübüne sahip

Söz konusu dinlenmek olduğunda neredeyse bir vaha olan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, bölgenin en gelişmiş spa ve sağlık kulübüne ev sahipliği yapıyor. Alanında deneyimli Spa Soul tarafından işletilen 1600 m2’lik sağlık kompleksinde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, son teknoloji spor ekipmanlarına sahip spor salonu, sauna ve buhar odaları, igloo, Türk Hamamları, biri VIP, biri cilt bakımı olmak üzere toplamda 7 masaj ve bakım odası ile hem sağlık hem de spor tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Bölgenin ilk özel fizyoterapik ölçüm odası ile her misafir kendi kişisel gereksinimleri doğrultusunda sistemli bir analizden geçirilerek kendine özel bir spor ve sağlık programına sahip olabiliyor. Ayrıca, Balili özel terapistler eşliğinde gerek klasik spa bakımları gerekse organik ve otantik bakım ritüelleri ile misafirlere özel bir spa deneyimi yaşatılıyor.

#DoubleTreebyHiltonŞanlıurfa #şanlıurfa #turizm #yaniotel #yeniyatırımlar #arminzeronyan #hiltonworldwide

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir