Tilia ve Fırat Neziroğlu’dan 60. yıla özel iş birliği

İnsana, tasarıma ve dünyaya gösterdiği özenle 60 yılı aşkın süredir kalıcı değerler üreten Tilia, 60. yılını aynı değerlerde buluştuğu sanatçı Fırat Neziroğlu iş birliği ile kutluyor.


Bundan 60 yıl önce, iyi tasarlanmış, benzersiz, ihtiyaçları doğru anlayan, kaliteli ve erişilebilir ürünler üretme vizyonuyla yola çıkan Tilia, hayatın akışı içinde gerçek ihtiyaçlara cevap verebilme yeteneğini, Uluslararası Dokuma Sanatçısı Fırat Neziroğlu’nun yeteneği ile birleştirdi. Sanatçının Tilia markasının 60.yılı için tasarladığı “Balance-Denge” isimli özel tasarım sandalye; üzerinde barındırdığı motiflerle hayatın, evrenin ve geleceğin dengesini yansıtıyor. Sanatçının günün 3 hali olan; sabah, öğle ve akşamı temsil eden seçtiği özel kumaşlar ve motiflerle tasarlanan özel sandalye aynı zamanda deneyimlendiğinde vücuda masaj yapan ergonomik bir yapıya da sahip.

İnsana, tasarıma ve dünyaya gösterdiği özenle 60 yılı aşkın süredir kalıcı değerler üreten Tilia’nın; aynı değerlerle buluştuğu sanatçı Fırat Neziroğlu ile gerçekleşen iş birliği tasarımı, malzemesi ve ulaşılabilirliği ile üzerine düşünülmüş hayat kalitesini artırmak için standartların üzerinde bir tasarım olarak öne çıkıyor.

Geçmişi geleceğe bağlayan ‘denge’

Tasarımındaki şıklığın yanı sıra, fonksiyonelliğin de ön planda olduğu sandalyenin bir diğer özelliği ise, alt bölümünde günlük ihtiyaçlarınızı ve çalışma argümanlarınızı koyabileceğiniz “Kişisel Alan” ve özellikle çalışanların bilgisayar kullanımı için özel üretim Mouse-bileklik yer alıyor. Geçmişi geleceğe bağlayan Balance-Denge; Da Vinci’nin dengesini, Matisse’in renklerini ve Dali’nin futuristik yaklaşımını Fırat Neziroğlu’nun tasarımında topluyor.

#tilia #60yıl #fıratneziroğlu ^#işbirliği #denge #balance #sandalya #özeltasarım #horeca #tasarım #dizayn #balancedenge

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir