Düzce’nin yıllık turist hedefi nüfusu kadar

Haber: Hatice Ünal Bilen

TÜRSAB acenteleriyle bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce turizmini birlikte öne çıkaralım” dedi. Özlü, 500 bin nüfuslu şehrin nüfusu kadar ziyaretçi hedeflediğini açıkladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin  Boğaziçi BTK koordinasyonunda düzenlediği Düzce-Zonguldak İnceleme Gezisi bugün başladı. 6 Mayıs’a kadar devam edecek olan info gezisinin ilk gününde yaklaşık 35 acenteyi Düzce Beltur tesisi kahvaltısında  ağırlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 500 bin nüfuslu şehrin turizm bakımından değerlendirilmesi ve öne çıkarılması gereken bir yer olduğunu belirtti. Bu kapsamda TÜRSAB ile beraber çalıştıklarını ifade eden Özlü, Korugöl’ü turizme kazandırmak  için ortak bir protokol imzaladıklarını hatırlattı.

Şehir turizmini canlandırmak için Aydınpınar bölgesinde konaklamalı evler inşa ettiklerini ifade eden Özlü, bu gibi yatırımların özel sektör tarafından yapılması görüşünde olduğuna dikkat çekerek, “Düzce Beltur işletmesini kendisine tahsis ettiğimiz bir yatırımcı arkadaşımız yaklaşık iki yıl çalıştı ama çok başarılı bir sonuç alamadık. O yüzden kendimiz yapmaya karar verdik.” diye konuştu.
Düzce’nin turizm potansiyelini hep birlikte  öne çıkaralım” 
TÜRSAB’ın düzenlediği inceleme gezisine katılan seyahat acentelerine seslenen Özlü, şöyle devam etti: “Benim sizlerden istirhamım, Düzce’nin turizm potansiyelini hep birlikte ortaya çıkaralım. Turizm faaliyetleri konusunda Düzce’de yatırım yapmak isteyenleri sizler tespit edin. Onlara biz devlet tarafında yapabileceğimiz ne varsa, onları yapalım.”
“Haftada en az 10 bin turist ağırlamak istiyoruz” 
Öncelikli hedeflerinin Türkiye ve dünyanın her tarafından haftada 10 bin kişiyi ağırlamak olduğunu belirten Özlü, şöyle konuştu: “Düzce’de haftada en az 10 bin kişi getirmezsek, bu şehir kendi imkanlarıyla turizm bakımından gelişmez. Dışarıdan insanların gelmesi, konaklaması gerekiyor. Aksi halde şehrin kendi nüfus potansiyeli Düzce turizminin gelişmesine çok büyük katkı sunmaz. İlk aşamada amacımız, Türkiye ve dünyanın her tarafından haftada 10 bin kişiyi ağırlamak.”
Dr. Özlü, yılda 500 bin turist hedeflerini de sözlerine ekledi.
#düzcebelediyesi #başkanfaruközlü #düzce #türsab #türkieseyahatacentalarıbirliği #tğrsabboğaziçibtk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir