Elite Otel Grubu 2030’a kadar 50 otele ulaşacak

Franchise iş modeliyle zinciri genişletme kararı alan Elite World Hotels & Resorts, 2030’a kadar yurt içi ve yurt dışında toplam 50 otele ulaşacak.


Türkiye’nin önde gelen otel zincirlerinden Elite World Hotels & Resorts, 50 yıllık otelcilik tecrübesini yen dönemde bir adım daha öteye taşıyarak franchise iş modeliyle zinciri genişletme kararı aldı. Bu sabah Elite World Taksim Otel’de düzenlenen bilgilendirme toplantısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen Elite World Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu ve Elite World Hotels & Resorts CEO’su Orkun Petekçi, 2023 yılını değerlendirdi ve bu yıla ilişkin yatırım planları hakkında bilgiler verdi.

Emel Elik Bezaroğlu: “Türkiye’nin 7 bölgesinde de olacağız”

Elite World Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, ülkeye gelen turist sayısı ve turizm gelirini artırma gerekliliğine vurgu yaparak, “Bu hedefe sadece büyük şehirler veya resort otellerle değil, ülkenin her ilinde konaklama tesislerinin kalitesini artırarak ulaşabiliriz. Turizmde çeşitlendirmenin önemli bir kriter olduğunu düşünüyoruz. Bundan hareketle biz de Elite World olarak bu çeşitlendirmeyi sağlayıp Türkiye’nin 7 bölgesinde otellerimizle var olmak istiyoruz.” dedi.

Bezaroğlu, “Biz otellerimizle bu çeşitlendirmeye katkı sağlarken ülkemize yurt dışından gelen turist pazarlarındaki çeşitliliği de önemsiyoruz. Bu nedenle bu yıl global pazarlarda tanıtım çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Doğru hedef kitle, doğru bütçe ve hedeflerde turizmde istediğimiz yere geleceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

Orkun Petekçi: “2030 yılına kadar 50 otel hedefliyoruz” 

Elite World Hotels & Resorts CEO’su Orkun Petekçi ise, grup otelleri olarak farklı kategorilere hitap edecek 4 yeni marka daha oluşturarak turizmde çeşitliliği artırmayı hedeflediklerini söyledi. Büyümeyi gelen talepler doğrultusunda 3 ve 4 yıldızlı oteller ağırlıklı olmak üzere franchise iş modeliyle Türk turizminin büyümesine katkı sağlamak isteyen yatırımcılarla birlikte gerçekleştireceklerini belirten Petekçi, “Sektörde yerli zincir olarak sahip olduğumuz deneyim ve sunduğumuz uluslararası standartlardaki hizmetle yatırımcılara tüm hizmetleri paket olarak sunuyoruz. 8’i kendi yatırımımız olan otellerimiz sayesinde yatırımcılarımızla aynı dili konuşuyoruz. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için yatırımcıları Türk turizminin büyümesine katkı sağlamaya davet ediyoruz.” dedi.

2030 yılına kadar 50 otele ulaşma hedefi doğrultusunda Türkiye’nin farklı illerine markayı taşımak için yatırımcılarla bir araya geldiklerini ifade eden Petekçi, “Amacımız otel sayımızı artırmaktan öte kaliteden ödün vermeden turizme katkı sağlamak. Açtığımız otellerle istihdama da büyük ölçüde katkı sağlayacağız” diye konuştu.

4 marka, 11 otelle faaliyette

Grubun ekonomi, orta segment, lüks segmentte Elite World Grand, Elite World, Elite World Comfy ve Elite World GO olmak üzere farklı misafir kitlelerine hitap eden 4 markası bulunuyor. Toplam 11 otelle Marmara, Ege, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde faaliyet gösteren Elite World Hotels & Resorts, Türkiye’nin 7 bölgesi başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında turizmde değer yaratma vizyonuyla hareket ediyor.

#eliteworldhotels #turizm #yatırım #2024 #emelelikbezaroğlu #orkunpetekçi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir