Emirates’ten Ramazan’da İftar Servisi

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu Emirates, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutan müşterilerinin sağlığını ve konforunu düşünerek yeni hizmetler sunuyor.

Emirates, Ramazan ayında uçuş sırasında sahur ve iftar saatlerini doğru şekilde hesaplamak için özel bir araç geliştirdi. Sektörde bir ilk olan ve Dubai Astronomy Group ile birlikte geliştirilen bu araç, Emirates’in uçağın bulunduğu enlem, boylam ve irtifayı kullanarak iftar ve sahur zamanlamalarını kesin olarak hesaplamasına olanak tanıyor ve uçuş sırasında mümkün olabilecek en doğru saati belirlemeyi sağlıyor. Örneğin günbatımı sırasında uçuşta olan yolculara kaptan pilot tarafından iftar saati hakkında bilgi verilecek. İftar saati, güneş battığı anda uçağın bulunduğu konuma dayanarak belirlenecek. Bu yeni araç, Emirates’in her yıl çıkardığı ve her uçuşta yolcularına sunduğu iftar ve sahur saatleri kitapçığını destekleyecek şekilde geliştirdi.

Buna ek olarak, Emirates’in uçuş sırasında yiyecek-içecek servisi ekibi de Ramazan’da oruç tutan yolcular için geleneklere uygun özel bir menü hazırladı. Emirates, iftar saatine yakın bir zamanda kalkan seferlerde yolcularına Emirates Terminal 3 çıkış kapılarında küçük iftar paketi servisi yapacak; uçuş sırasında ise oruçlu yolculara daha büyük iftar paketleri sunulacak. Emirates’in şefleri tarafından tasarlanan iftar paketleri Economy class yolcularına sunulurken benzer bir iftar paketi de hem Business Class hem de First Class’taki oruçlu yolculara ikram edilecek.

Emirates Başkan Yardımcısı Robin Padgett, “Müşterilerimizin kültürel çeşitliliğine büyük saygımız var; oruç tutmayan yolcularımız da Emirates’in dünyaca bilinen birinci sınıf yemeklerinin tadını çıkarmaya devam edecek” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir