Ever Grup 5 Yılda 12 Otelle Büyüyecek

Savunma, otelcilik ve medikal sektörlerinde 12 yıldır faaliyet gösteren Ever Grup 2012 yılından itibaren otelcilikte büyüme kararı aldı ve ilk anlaşmayı İzmir’deki yatırımı için Ramada Encore ile imzaladı. Bugüne dek savunma sanayi, otelcilik ve medikal sektörlerinde çeşitli projeleri hayata geçiren Ever Grup, otelcilikte büyüme kararı aldı.

Hedefini 5 yılda 12 şehir oteli açmak olarak belirleyen Ever Grup bu alanda yaklaşık 190 milyon Euro’luk bir yatırım gerçekleştirecek. İlki İzmir Balçova’da yapılacak otel toplam 402 yataklı ve business konspetinde olacak. Otel için dünyanın önde gelen markalarıyla görüşen Ever Grup, Ramada Encore ile anlaşma imzaladı.

Otelcilik yatırımları hakkında bilgi veren Ever Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü, “2006 yılında Ankara’daki Mega Residence Hotel ile otelcilik sektörüne adım atmıştık. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde dünyanın önemli otel zincirleri ile anlaşmalar yaparak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde farklı konseptlerde 12 otel yatırımı yapmayı hedefliyoruz. İlk anlaşmamızı Wyndham Grubu ile İzmir’deki otel için yaptık” dedi.

Ramada Encore Hotel İzmir 2013’te hizmete girecek Ramada Encore Hotel İzmir için anlaşma Ever Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü ile Ramada Encore’u bünyesinde bulunduran Wyndham Hotel Group CEO’su Eric Danziger arasında imzalandı. 107 milyon Euro’luk bir yatırımın parçası olan Ramada Encore Otel İzmir’in tadilatının 10 milyon Euro’ya mal olacağının altını çizen Selen Ersü, otelin İzmir Balçova’daki Ege Park Alışveriş Merkezi üzerindeki 22 katlı binada 402 yatak kapasitesiyle business otel konseptinde olacağını belirtti. Ersü, Mart ayında başlayacak tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından 2013’ün ilk aylarında otelin hizmete başlayacağını söyledi. Ersü, otel yatırımlarındaki hedeflerinin bölgelerin ihtiyaçlarına uygun konseptler geliştirmek olduğuna değinerek, Ramada Encore Hotel İzmir’in iş dünyasının ve turizmin ihtiyaçlarına göre geliştirildiğini sözlerine ekledi.

Ramada Encore markasını bünyesinde bulunduran Wyndham Hotel Group CEO’su Eric Danziger ise Ever Grup ile imzaladıkları anlaşmanın Türkiye’ye duydukları güvenin bir göstergesi olduğunu belirtti. Danziger, “Türkiye hem ekonomik hem de siyasi anlamda çok önemli bir başarı gösterdi. Özellikle küresel ekonomik kriz koşullarının hakim olduğu bir konjonktürde Türkiye güçlü ekonomisiyle güven veriyor ve yatırım çekmeye devam ediyor. Biz de bu sebeple Türkiye pazarındaki markalarımızı arttırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda Ever Grup ile Ramada Encore Hotel İzmir için yaptığımız anlaşma önemlidir” dedi.

Havaalanına ve limana 15 dakika mesafede bulunan Ramada Encore Hotel İzmir’de toplantı salonları ve fitness center olanaklarının yanı sıra Egepark AVM’de yer alan food court ve bowling salonu da misafirlerin ilgisini çekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir