Fatih Mehmet Han Yüksel: “2024, genişleme ve derinleşme yılımız olacak”

Röportaj: Hatice Ünal Bilen

Hikayesi, Alanya’nın taze meyvelerini sıkmak ve bu doğal lezzeti insanlarla paylaşmak isteyen küçük bir tezgahla başladı. Meyve suyu dükkânı olarak başlayan yolculuğunu sürekli yenilenen ve büyüyen marka stratejisiyle devam ettiren Atom Master, her adımda doğallığı ve tazeliği ön planda tutarak müşterilerine eşsiz tatlar sunuyor. İlk şube açılışının gerçekleştiği 2008 yılını markanın büyüme hikayesinde bir dönüm noktası olarak niteleyen  Atom Master’ın kurucusu Fatih Mehmet Han Yüksel, “Ancak gerçek dönüşüm, 2009’da müşterilerimiz tarafından çok sevilen ve imzamız haline gelen Atom içeceğimizi keşfetmemizle yaşandı. Ve şimdi buradayız, HoReCa sektörüne özel ve doğal lezzetlerimizi ulaştırarak Atom Master markasını dünyaya yayma misyonumuzla emin adımlarla ilerliyoruz.” diyor.

2024’ün Atom Master için genişleme ve derinleşme yılı olacağının altını çizen Fatih Mehmet Han Yüksel ile markanın HoReCa sektörüne hitap eden yeni konseptlerini ve pazar hedeflerini konuştuk.

2024 yılına hangi hedeflerle girdiniz? Bu yılın ürün konseptlerinde neler var?

2024 yılı bizim için Atom Master olarak genişleme ve derinleşme yılı olacak. Bu yıla büyük heyecanlar ve yeniliklerle girdik. Bu yıl, markamızın özgün lezzetlerini dört farklı ve yenilikçi konseptle daha geniş kitlelere sunuyoruz. Şimdi, müşterilerimize alışveriş merkezlerinden sokaklara kadar her yerde eşsiz lezzetlerle buluşturuyoruz. AVM konseptimizle, alışverişin konforunu ve canlılığını bir araya getiriyoruz. Tüm yıl boyunca iç mekan rahatlığı sunarak alışveriş merkezlerinde bir lezzet durağı oluşturduk.

Büfe konseptimiz, sokak kültürünün bir parçası olarak tasarlandı. Kepenkli güvenlik sistemi ve dayanıklı malzemeler sayesinde, dört mevsim boyunca kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Mobil konseptimizde ise, özgürlüğü ve pratikliği ön planda tutuyoruz. Esnek lokasyon avantajıyla, herkes için erişilebilir ve kullanımı kolay bir deneyim sunuyoruz. Ve tabii ki Ada konseptimiz, AVM’lerde bir lezzet adası oluşturuyor. Dört yandan erişilebilirliği ve modern görünümü ile bu konseptimiz her yaş grubundan insanı kendine çekiyor.

“Global pazarda daha da genişlemeyi hedefliyoruz”

Bu dört yeni konseptimizin çok yakın zamanda lansmanlarını yaptık ve şimdiden büyük bir ilgiyle karşılandı. Müşterilerimiz tarafından yoğun ilgi görmek, yeniliklerimize daha da yenilerini eklemek için bizi motive ediyor. Aynı zamanda şubelerimizdeki satış trendlerini yakından izleyerek müşteri tercihlerinin yanı sıra mevsimsel dalgalanmaları da dikkate alıyoruz. İçecek sektöründe tüketicilerin lezzetli ve doğal ürün talebinin arttığını görüyoruz ve bu talebe cevap verebilmek için Ar-Ge çalışmalarımızı sürekli geliştiriyoruz. Pazarlama ve satış stratejimizde, bu yeni ürünlerimizin yanı sıra potansiyel yeni pazarları da göz önünde bulundurarak global pazarda daha da genişlemeyi hedefliyoruz.

Ar-Ge ve inovasyona dönük çalışmalarınız neler?

İnovasyon, Atom Master’ın DNA’sında var. Sürekli olarak yeni lezzetler geliştiriyor, sunumlarımızda yenilikçi teknikler uyguluyoruz. Akıllı teknolojileri kullanarak misafirlerimizin deneyimini bir üst seviyeye taşımak için çabalıyoruz. Ar-Ge konusunda sadece yerel değil, uluslararası arenada da aktifiz. Son iki ayda yaptığımız İtalya ve Hollanda ziyaretleri, uluslararası ekibimiz ve iş ortaklarımızla olan bağlantımızı güçlendiriyor. Ar-Ge faaliyetlerimizi iki temel aşamada ele alıyoruz: Birincisi, müşterilerimize sunmak üzere eşsiz ürünler geliştirmek ve global tat dengesini yakalamak; ikincisi ise, bu ürünlerin doğallığını ve formülasyonunu koruyarak operasyonel süreçleri optimize etmek. Atom Master logosunda yer alan damlayı şu metaforla ifade ediyoruz: Gökyüzünden toprağa düşen ilk damladan, müşterimizin bardağına eklediğimiz son damlaya kadar her aşamayı titizlikle takip ediyor ve sürekli geliştiriyoruz.

Türkiye’de ve dünyada bağlı bulunduğunuz sektörün gidişatını değerlendirir misiniz? Marka olarak bu gelişimde kendinizi ne şekilde konumlandırıyorsunuz?

Türkiye’deki ve global pazardaki konumumuzu değerlendirdiğimizde, doğallık ve tazelik konusundaki tutarlılığımız ve ürün kalitemiz ile sektörde öncü bir konuma ulaştığımızı görüyoruz. Franchise iş modelimiz, işletme sahiplerine verimli ve etkili operasyonlar yürütmeleri için gerekli tüm araçları sağlıyor. Kalite ve gıda güvenliğine verdiğimiz önemle, ISO 9001 ve ISO 22000 standartlarına uygun üretim yapıyoruz. Sektördeki boşluğun daima farkındaydık ve bu açığı benzersiz bir şekilde doldurmayı başardık. Örneğin, Atom içeceğimiz, hem Türkiye’de hem de dünya çapında eşsiz bir tat profiline sahip. Ne dondurma ne de milkshake kategorisine giren bu özel içeceğimiz, hem lezzeti hem de formülü ile benzersiz. Atom Master’ın klasikleşmiş bu yıldız ürünü, lezzet anlamında bir dönüm noktası oluşturuyor ve müşterilerimizin beğenisini kazanıyor. İnovatif yaklaşımlarımız ve özgün ürünlerimizle sektördeki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı ve global pazardaki genişlememizi sürdürmeyi hedefliyoruz.

#atommaster #fatihmehmethanyüksel #röportaj #horeca #içecek #inovatif

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir