Ferzan Çelikkanat: “Herkes gibi sadece içi televizyonlu oda satmıyoruz”

Haber: Hatice Ünal Bilen Fotoğraflar: Aykut Altındağ

Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, “Biz sadece otelcilik yapmıyoruz. Herkes gibi bir oda satmıyoruz. Herkes gibi bir odanın içerisine televizyon koymuyoruz.” dedi ve otelcilikte bir kültür ve yaşam tarzı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.


Four Points by Sheraton İstanbul’un 2 Eylül Cumartesi akşamı gerçekleşen teras açılışı etkinliğinde konuşan Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Er Yatırım’ın sadece bir yatırımcı şirket olmadığını vurgulayarak, “Bizler herhangi bir binayı hayata geçiren bir yatırımcı olmaktan da öteye, yaşadığımız coğrafyaya, ülkeye bir katkı sunmak adına neler yapabileceğimizin endişesini taşıyan birer profesyonelleriz. Aslında bizler yolcuyuz. Asıl önemli olan buradaki hancılık. Biz aslında sadece otelcilik yapmıyoruz. Herkes gibi bir oda satmıyoruz. Herkes gibi bir odanın içerisine televizyon koymuyoruz. Bu işte aslında bir kültür, bir yaşam tarzı oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

“Sürdürülebilirliği herkes bir etiket olarak görüyor”

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak amacıyla Ege Orman Vakfı iş birliğiyle Manisa Yunt Dağı ağaçlandırma sahasında 10 bin fidanlık orman oluşturduklarını hatırlatan Çelikkanat, şöyle devam etti: “Er Yatırım olarak sürdürülebilir çalışmalar yapan bir yatırım grubuyuz. Bu yatırımları yaparken doğayı korumayı ön planda tutuyoruz. Bu oluşturmaya gayret ettiğimiz yaşam tarzında, sürdürülebilirlik lafının bu kadar ayağa düştüğü bir zamanda herkesin aslında birer etiket olarak gördüğü bu kavramı gerçek anlamda icraat yaparak, icraata destek olacak ortaklarımızla hayata geçirmek çabası içerisindeyiz. Bizimle birlikte hareket eden iş ortaklarımıza ve partnerlerimize aslında sadece bize misafir göndermediklerini, bu endişemize ortak olup birlikte daha iyi şeyler yapmaya vesile olduklarını ifade etmek için de bu geceyi düzenlemek istedik. Böyle bir mekanı sektöre kazandırdık. Bir toplantı, etkinlik alanı olarak herkesin beğenisine sunduk ama aslında bunun arkasında yatan en önemli fikir ve felsefe, birlikte bir şey yaparsak bir şeyler ortaya çıkıyor mesajı da vermekti.”

“Hep birlikte daha güçlüyüz”

Sözlerinin devamında birlikte çalıştığı iş ortaklarına “Hep birlikte daha güçlüyüz” mesajını veren Çelikkanat sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz tek başımıza her şeyin altından kalkamayız. Hep beraber olduğumuz zaman bir güç ifade ediyor. Umarım sizler gibi iş ortaklarımızın, değerli misafirlerimizin bize bu konuda olabilecek yönlendirmeleriyle, gerek ticari gerek manevi destekleriyle yol göstermelerine her zaman açığız. Her türlü iş birliğine, bu ülkeye, bu coğrafyaya, bu dünyaya değer sağlayacak her türlü projeye cani gönülden kucak açmak istiyoruz. Umarım hepimiz için güzel, karlı, umut verici yeni bir gelecek, yeni bir sezon olur.’

“Ben umudumu kaybetmiyorum”

Ferzan Çelikkanat, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullara da değindi ve bu geçiş süreçlerinde herkesin motive olmaya  ihtiyaç duyduğunun altını çizdi. Çelikkanat sözlerini şöyle tamamladı: “Ben umudumu kaybetmiyorum. Yaptığımız bütün bu işler aslında gelecekten nasıl bir umut vadettiğini gösteren işler. Çünkü bugün bir fidanın yetişmesi biliyorsunuz ortalama 5 ila 10 yıl sürüyor. Hepsi aslında bir umudun işareti. Ben bu umudu taşıyorum. İnşallah bizden sonraki profesyoneller, bizden sonraki çalışma arkadaşlarımız bu umut işaretiyle devam ederler.”

Four Points by Sheraton İstanbul’un 12. katında yeşilin ve mavinin eğlencesine davetli misafirler gecenin ilerleyen saatlerinde Latin müzik grubunun canlı performansı eşliğinde keyifli saatler geçirdi.

#fourpointsbysheratonistanbul #eryatırım #hotel #roof #terasaçılış #turizm #etkinlik